şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir tepsi alacaksın eline. çapı 60 cm olan yuvarlak gri fırın tepsisi ideal. bugüne kadar çok sayıda sinirli ve beni tanımayan pitbullun dostluğunu kazandım. siz de yapabilirsiniz. tepsiyi iki elinle pite doğru tutarak mini adımlarla yaklaşıyoruz. menziline girdiğinde seni ısırmak için sıçrayacak. tam ısıracağı yere tepsiyi çekiyorsun. burnu tepsinin ortasına çarpıyor. bunu defalarca deniyor ve çarpıyor. sıçramaktan vazgeçince bir minik adım daha atıyorsun. aynı oyun yeniden oynanıyor. ısırmak istiyor ve çarpıyor. bir noktada başını yana çeviriyor. bu kabullenme anı. tepsiyi elinden bırakmadan bir süre bekle. nabzının düştüğü anı göreceksiniz. işte o an seni kabullendi demektir. tasmasından yakala ve ona biraz su ver. bu su sizin dostluğunuzun başlangıcı olacak.
  • bu tavsiyeyi vereni köpeğin önüne tepsisiz mepsisiz atıp sinirini ondan çıkarmasını sağlamaktan daha etkisizdir.
  • tamam kesin doğrudur da,
    lan olm tarifi heyecandan bi karıştırsak gitti süper kol.
    sinirliyse gitsin kim sinirlendirdiyse onu kişelesin.
    ne yakınlaşacam.
  • tepsi değil de full plate armor'la yakınlaşmak can sağlığınız açısından daha hayırlı olur.
  • akıl sağlığınız yerindeyse yapmamanız gereken eylemdir. kendi pitbullunuz varsa bile yemek yerken, sinirliyken mümkün olduğunca mesafeyi korumanız gerekmekteyken götünüz macera için kaşınmıyorsa yabancı ve sinirli bir pitbulla asla yaklaşmamanız gerekmektedir.