şükela:  tümü | bugün
 • orijinali unlimited powerolan ve bende nlp'ye karşı büyük bir ilginin oluşmasına neden olan ama henüz içinde yazılanları gerçekleştiremediğim güzel kitap.
 • anthony robbins'in yazdığı, nlp zemininde hazırlanan bir kişisel gelişim kitabı.

  zayıflamanın, etkili iletişim kurmanın, hitabet, para kazanmanın yolları gibi konular nlp teknikleriyle çözümleniyor. negatif düşüncelerden ve sizi melankolik olarak peşinden sürükleyen olumsuzluklardanda nasıl sıyrılabileceğinizi de anlatıyor. robbins kitabında yazdığı nlp pratiklerini uygulayarak bulaşıklarını küvetinde yıkadığı evden nasıl bir şatoda oturur hale geldiğinden de bahsediyor.

  başarı yolunda kafayı bozanlara tavsiye edilir. ilginç ve farklı bir yol...
 • bir kitap ismi. ve öyle bir kitap ki inanır mısınız bitirmeye cesaret edemedim. kitabın yarısına kadar "john ayyaşın biriydi hiç parası yoktu ve bir işi de yoktu, ama benim size öğreteceğim tekniği kullandıktan sonra yılda 1 milyon dolar yapan yakışıklı bir adam oldu" şeklinde hikayeler anlatarak bizi anlatacağı tekniğe hazırlıyor. yok "larry kaza yapmıştı götü parçalanmıştı ama bu teknikle göt yaptık" yok "helen mokar hastasıydı tekniği kullanarak boğaz köprüsü yaptı" gibi envai çeşit hikaye anlatınca adamdaki sahtekar potansiyelini içinizde hissedebiliyorsunuz.
  sonlara yaklaşınca adam tekniği anlatmaya başlıyor ki o an alıyorsunuz o kadar boş o kadar salak bir teknik ki, yani sonunu okuyunca, abi parasızdım senin onun gibi dangalakların parasıyla ayakta durabiliyorum, sanki anlamış gibi yap hikayeni de bana gönder ki yeni kitabımda anlatiyim, para kazanayım diyecek diye korktum.

  demese bile öyle olduğunun farkındayım.
  en memnun olduğum kısım ise kitabın korsanını okumuş olmamdı. lanet herife beş kuruşum gitmedi...
 • kıymetli orta yaş sendromları tarafından çok iyi anlaşılmış ve süper işler başarmalarına sebep olmuş kitaptır.
  yazık kim okuyor da bu bu kitabı övüyorsa. hakikaten zavallılık.
 • biz, kişisel gelişimcilerin amerikan pazarlama teknikleri ile sundukları saçmalıkları bir tarafa bırakıp işin aslına nazar edelim.

  böyle bir şey mümkün müdür?

  sonsuz, sınırsız güce ulaşmak insan için mümkün müdür?

  bir insan, bir günde, bir birim iş yapıyor olsun. eğer on insan bir araya gelip, günde on birim iş yapıyorlarsa organizasyondan, teşkilattan söz edemeyiz. çünkü organizasyon başarıldığında, iş bölümü ve uzmanlaşma sebebiyle verimlilik artışı kaçınılmaz sonuçtur.

  on kişilik organizasyon kimi zaman yüz, hatta bin ayrı ayrı kişinin yapabileceği işin üstesinden gelebilir. esasen bu noktada sınır koymamız bile doğru değildir.

  demek olağanüstü işleri başarabilmek için, tek bir fert olmaktan çıkıp mutlaka bir organizasyona katılmamız gerekiyor. tek kişilik kimliğimizden soyunup, daha büyük bir yapının dişlisi olmayı kabul etmemiz icap ediyor.

  organizasyonların, teşkilatların türleri, çeşitleri, yerine göre alanına göre saymakla bitmez. ama şurası kesindir hepsinin belli bir alanda, belli bir hedefi vardır. dolayısıyla hepsi sınırlı birer yapıdırlar.

  bir organizasyon düşünün, varlığın tamamını içine almış ve tek bir toz zerresi dahil hiçbir unsuru hariç bırakmamış olsun.

  işte kainat a.ş. veya devlet-i aliyye tabir edebileceğimiz böyle bir yapı mevcuttur ve her an bizi kendine davet etmektedir.

  üyeliği hem çok ucuz ve çok cüzi sermaye gerektirmektedir, hem de çok pahalıdır. nasıl mı?

  bir kez "la ilahe illallah*" veya bir kez "la havle ve la kuvvete illa billah-allah'tan başka güç, kuvvet ve davranış sahibi yoktur" demek üyelik için yeterlidir ve söyler söylemez derhal sonsuz, sınırsız bir gücün eli haline dönüşürsünüz. ama bu sözleri sadece laf olarak değil hakikatiyle söyleyebilmek, son derece yüksek bir şuur gerektirdiği için de, o denli pahalıdır.

  çünkü insan kendi cüzi varlığından geçmek istememekte, bilakis o cüzi varlığı ile beraber güce kavuşmayı arzu etmektedir.

  işbu yol, deccalların, firavunların, nemrutların karanlık yoludur.

  gücün karanlık yüzüdür.