şükela:  tümü | bugün
  • kaptan kusto'nun kalipso'sunun bile sinirlarini bulamadigi, her gecen gün sinirlarini degistiren, sürekli degisen, büyüyen bir yapay organizmayi betimleyen tamlama. her gecen gün yeni beyinlere bulasan internetin bagisiklik sistemimizi bozarak bizi kendisine mahkum birakarak dünyevi sorunlar ** ile magdur olmamiz karsisinda düsülen duygu bozuklugunun kaynagidir. modernin, felsefenin ** ulastigi bilgiye ac olma durumunun, sinirsiz sonsuz bilginin karsiligidir, sinirsiz internet.
  • türkiyede sahip olmanın gün geçtikçe telekom tarafından daha da zorlaştırıldığı uygulama,bir nevi 99 milyonluk dayatma.
    hatta yakında şu şekli almasını beklemekteyim
    (bkz: yok böyle bişii)
  • taşınabilir sabit diskinizde olan bir filmi izlemek için; sabit diski bilgisayara bağlamak yerine, yeniden indirmenize sebebiyet verecek internet türü.
  • bugün bağlattığım ve youtube, grooveshark vb kanallardan deli gibi müzik dinleyerek beni çocuklar gibi mutlu eden bağlantı türü. herkese tavsiye ederim, ama biraz pahalı kaçabiliyor, dikkat etmek lazım.
  • bugün öğrendiğim kadarıyla, devlet tarafından getirilmiş adil internet mi ne öyle bir şey var, ona göre aylık 100gb ile sınırlıdır kendileri. buna göre, bu sınırı aşarsanız bağlantı hızınız düşürülür ve haliyle kota aşımı gibi ek bir ücret ödenmez.
  • interneti adsl olarak almaya başladığım tarih; standartlara göre oldukça geçti benim için. 99 yıllarında "cızztt cuzztt kııhh kııhh" bağlantıları ile tanışmıştım tabi ama; göçebe hayatım sebebiyle pek kullanamamıştım adsl.

adsl kullanmaya ilk başladığım da; kotalı internet ile başlamıştım. çünkü; henüz 4gb yeter mi yetmez mi bilmiyordum. ancak 2 ay dayanabildim bu zulme. yıllar boyu özgürce çok az şey yapabildiğimi farketmem de bu tarihe denk gelir. oyun almak isterim param yetmez, ekran kartı almak isterim; ben parayı bulup buluşturana kadar tedavülden kalkardı. velhasıl bu ruh hali ile; ülen! bunda da mı sınır, bunda da mı darlanma! diye haykırarak derhal, pek efektif telekomun kapısına gömçürdüm ruhumu. o gün bu gündür, sınırsız kullanıyorum neti. bazı bazı faturalarım da birikti, bazen kapandı da bu yüzden. ama geçen zamana bakınca devede kulak misali olduğunu gördüm. bir şekilde ödeniyordu çünkü. ve en azından internette, bize sunulduğu kadar olsa da özgürlük; kotayı düşünmeden nete bağlanmak gibisi yok diyorum.

hatta sırf bu ruh hali yüzünden; adil kullanım denen illeti de sevmiyorum. ttnet 1-2-4 mbps tarifelerini geçişlere kapatınca; ben de biri'ye geçtim. bütçem dahilinde daha yavaş olsun ama sınırsız olsun arkadaş!
  • kesinlikle büyük rahatlıktır. kafanıza internetteki dosyaların büyüklüklerini takmadan 24 saat serbest bir şekilde takılmanızı sağlar.
  • öyle bilgisayar-internet-facebook şu bu bağımlısı adam değilim.ancak şunu anladım ki - bunu bana vınn öğretti- sınırsız internet mutlulukmuş arkadaş

sevdiğim şarkılardan ziyade sevme ihtimalim olanları bile dinleyemez oldum, radyolar yetmiyor.filmleri hocalardan istemekten utanıyorum artık, arkadaş kalmalarına gidip torrente yüklenmek de etik değil.bitsin artık bu çile
  • hayal kirikligidir. ulke kayniyordur ve en cok internet iletisimine ihtiyacin oldugu zamanlardir. keyfi degil ihtiyac yani.
    mesaj gelir: " adil kullanim icin kotaniz 2 gb. oldugunda hizinizi dusurulecektir. baska paketiniz yoksa bik bik bik..."
    adil kullanim ne lan? hatta su ara adil olan ne var? satarken sınırsız dedin ya sen. sınırsız olan bir seye ne demeye baska paket alinir? alana ne derler?
    yazilacak cok sey var da paketten gidiyor, sınırsız oldugu icin.
    ozetleyeyim o vakit: ibnesiniz olm taam mıı!