• shimizu s-pulse forması giyen 1986 doğumlu japon forvet. milli takım performansı hiç fena sayılmaz.
  • 2011 devre arasında stuttgart'a transfer olmuş ve oynadığı 51 maçta 10 gol atmıştır.
  • mainz 05'e transfer olmuştur.
  • attığı 8 golle 2014 dünya kupası asya elemelerinde en çok gol atan futbolcu olmuştur.
  • bundesliga'nın tozunu attırmakta olan bomba forvet. bundesliga'nın neden süper bir lig olduğunun da önemli kanıtlarından.
  • leicester city'e transfer olmuştur.
  • leicester city'ye transfer olan forvet.

ocak ayından beri scout ekibi olsun, nigel pearson olsun gidip sürekli izledi kendisini. o kadar çok izlediler ki bir süre sonra paranoya oluştu bende: "acaba okazaki premier league'de 54 gol falan atacak da bunu yalnızca leicester teknik ekibi mi fark etti?!". sanırım "abi gidip bakın gözünüzü seveyim adamı kimse kapmamış değil mi bak hala mainz'da? bir tek biz farkındayız dimi adamın 54 gol atacağından? yok abi bu hafta da gidelim bakalım ya benim içime kurt düştü..." şeklinde toplantılar oldu pearson ve scout ekibi arasında.

velhasıl, öyle bir takip ettiler ki büyük merak içindeyim; okazaki leicester city'de neler yapacak...
  • 2015/16 sezonunda küçük takımlar için önemli bir bonservis olan 11 milyon euro gibi bir rakamı yeni takımı leicester city'ye ödeten, 1986 doğumlu (29) kısa forvet*.

2010/11 yılından bu seneye kadar alman liginde stuttgart ve mainz 05'da sürtüp, bu sene şansını premier lig'de deneyecektir.
  • çok çalışkan ve paylaşımcı forvet. altyapısı sağlam, boyu nispeten kısa ama kafa toplarında çok iyi. ama en önemli özelliği sürekli çalışması. adam hep oyunun içinde hep birşeyler yapıyor. alıyor, veriyor, çoğunlukla arkadaşlarına pozisyon hazırlıyor.

vardy'nin ve mahrez'in bu seneki yükselişlerinin asıl katalizörlerinden bir tanesi. ben takımı oynatan adamlara bayılıyorum ya. okazaki de bunlardan bir tanesi.
  • defansif yönünün çok iyi olmasıyla, leicester city'nin bu seneki oyun planında çok önemli bir yer tutan forvettir. öneminin ne kadar hayati olduğu, çıkarılmasıyla kaybedilen maçla* rahatlıkla görülebilir.

(bkz: #58495898)
hesabın var mı? giriş yap