şükela:  tümü | bugün
  • sonunda oldu dedirtendir.

kim derdi ki hep şirin, yaşanılası, doğa harikası, istatistik kayıtlarına trafik lambası bulunmayan şehir olarak geçen, ekşi'nin favori şehirlerinden biri olan sinop için bir rezalet başlığı açılacak? akp döneminde gerçekleşmiştir.

7143 vergi yapılandırmaları başladı. belediye sitesi üzerinden ne var ne yokmuş diye kontrol ettiğimde emlak vergisi göremedim, aradım.

posta yoluyla gönderdiğim beyanım hiç olmuş. işlem görmediği için kayıtlarda yok. sağ olsun ilgili kişi yardımcı oldu hallettik. çok üstünde durmadım.

rezalet kısmı başlıyor. 2 bin küsur su borcu itelemişler bana. yahu benim aboneliğim yok, ev boş bu neyin faturası?

zamanında abone olup kapattırmıştım. daha sonra kiracı olarak giren, su aboneliğini üstüne alıyor. çıkarken de kapatıp gidiyor. güzel belediyemizin çalışma prensibi varmış. kiracı aboneliği kapattıktan sonra kimseye sormaksızın ev sahibinin üzerine tekrar abonelik açıyorlarmış. kiracı çıktıktan sonra ev sahibinin, ben abonelik açtırmak istemiyorum demek suretiyle 50 lira ödeyerek dilekçe vermesi gerekiyormuş tekrar su aboneliği başlatılmaması için. kimin aklına gelir? mantıklı mı?

işte bu boşluğu fırsat bilen uyanığın teki de eve girip bol bol su döküp yaşıyor. nasıl olsa gelen giden yok.

belediye su birimi en sonunda saati söküp gidiyor. demelerine göre 3 ay aramışlar beni fakat ulaşamamışlar.

yıllardır istanbul'da yaşıyorum ve talebim olmadığı müddetçe kimse bana abonelik bağışlamadı.

yüz, ikiyüz lira olsa lanet deyip geçerim ama 2 bin çok be belediye! gayet anlayışlı yaklaştılar ama bu parayı siz ödeyeceksiniz, belediyemiz böyle çalışıyor demekten de geri durmadılar. belediye bu, yeter ki alacağına muhatap bulsun. yapışır yakanıza.

biri bana belediyenin uygulamasının doğru olduğunu mala anlatır gibi izah etsin. benden habersiz nasıl adıma abonelik açabiliyorlar? madem böyle bir uygulaman var ve bana da ulaşamadın, ulaşana kadar niye kapalı tutmadın?

eve izinsiz girip bana fatura çıkarmalarına sebep olan kansız köpeği ara ki bulasın.

insanları ve saçmalıkları olmasa güzel şehir vesselam.

bu olay başıma gelmese haberim olmayacaktı (bkz: sinop belediyesi'nin denize cöp dökmesi)
  • kusura bakmayın ama o belediye o faturayı sizden seve seve alır. karşınızda da muhattap bulamazsınız.
    rezalet puanım : 10/8