şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: gerze)
    (bkz: nokul)
    (bkz: sabahattin ali)
    (bkz: aldırma gönül)
  • millet hastag yazar gibi döşüyor
    karakum
    aşıklar caddesi
    teyzenin yeri
    yarak
    kürek
    senede 5 gün kalınca baska yerlerine gitmek nasip olmuyor tabiki.

bilmeyenler için özet geçersek; karakum plajı bildiğiniz silivri denizi gibidir.
    sadece millet oraya çok gider, biraz cümbüş olur diye sevilir.
    akliman tarafı daha dalgalıdır ancak karakumdan on kat daha iyidir kumu ve denizi
    ancak burası çok tutmaz, çünkü uzun bir sahili var çok kalabalık olmuyor müzik yada vitamin barlar falan olmadığı için genelde mütedeyyin insanlar tercih ediyor.
    ama dikkat edin karakum on kere yazılmıssa akliman bir kere yazılır.

aşıklar caddesi denilen yer ise bildiğiniz caddedir.sağda solda bir kaç cafe.
    teyzenin yeri denilen ve önünde her daim sıra olan bir mantıcısı var.-ki yan tarafındaki mantıcıdan yiyin birebir aynısı ve bombos-
    büyük şehirden birini götürün bildiğin yeni kapı sahili diyecektir.
    türkiyede bu tür yerlerden binlerce var.

bu ve benzeri yazılan her şey sinop merkezindedir. ve anlıyacağınız üzere tatilciler genelde oraya gittikleri için bahsedilenler istanbul da küçük bir mahalleye eşdeğer olan sinop merkeze aittir.

bu populer kültür alıskınlıklarından sıyrılırsanız eğer gerçek sinop'u görmeye başlarsınız

bak arkadasım onedio'dan dünya'nın en güzel resimlerine bakmayı bırak ve istanbul'dan 700km (7 saat) uzaklıktaki dünya harikalarını kendi gözlerinle bizzat gör.
    erfelek şelalelerini görmeyen bir doğa düşkünü yada gezmeyi seven birisi olabilirmi bilmiyorum.
    insanlar dünyanın bir diğer ucundan oraya gelip görmek için turlar düzenliyor.
    ama bizimkiler hala karakum diyor.
    lan kalk bi şezlongdan, 50 km ötede cennet var. yoo olamaz.
    çünkü şezlong rahat, şelaleye gidersem yürümek zorunda kalırım ve o zaman götüm erir.aferin

durağan tarafından gidilen ''buzluk'' denilen bir yer var ki.
    sözlükte yazan her hangi bir kimsenin daha once böyle bir yer gördüğünü sanmıyorum.
    1200 e yakın rakıma varan mevkisi.çıra ateşi ile girilen mağarada, ağustos sıcağında buzun en saf halini görmek her kula nasip olmaz.
    ama yok aşıklar caddesinde bir çaya 3 lira vermek ve o çayı 15 dakika beklemek daha zevkli çünkü.

fazla uzatmıyacağım.
    boyabat-kalebağı
    boyabat kalesi
    kozkule yaylası
    çukurhan kalesi
    bayat yaylası
    gerze-acısu
    ayancık-inaltı mağarası
    sinop-sarıkum tabiat parkı
    ve aklıma gelmeyen bir sürü doğa harikası yerleri vardır.

ama kürek mahkumları gider, kent merkezini bir hafta boyunca kilitler ve sinop'u gördüklerini zannederek
    tekrardan kadırgalarının basına geri dönerler.
    ve sinop halkı bu tatilcilerden hiç bir zaman hoşlanmaz.

sinop denince akla gelen; anadır, babadır. bir daha hiç göremeyeceğini bilmektir.
    bir damla göz yaşıdır sinop.
  • beyaz balina aydın

belki inanmayanlar olabilir ama paul mccartney'nin balina aydın sinop'tan alınmasın diye konser verme girişimi...

yaaaa yaa siz bilecik ile bir tutun hala, paul mccartney bile tanıyor lan memleketimi!!!

inanmayanlar için qapaq: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…er.aspx?id=6680851

edit: iyi ki dropbox'a atmışım okuduğum kaynağı. buyrun; https://www.dropbox.com/…kimi yalçın ergir.pdf?dl=0
  • (bkz: sinop cezaevi)
  • (bkz: sinop)
  • türkiye'nin en kuzeyi. (bkz: inceburun)
  • türkiye'nin en güzel şehri olduğu için en üstte olduğu gerçeği.

rusya'ya en yakın şehir olduğundan; kızların türkiye ortalamasının katbe kat üstünde güzel olması

ps: sözlükteki sinoplu kızlar yeşil pls. canlarım benim, hepinizi çok seviyorum. *
  • (bkz: teyzenin mantısı)

mantıyı da çok sevmem ama bu yaz bir hata edip yedim bu mantıdan. o nasıl güzel bir şey öyle. incecik hamuru, yoğurdu, cevizi...allah’ım rüyalarıma falan giriyor. nerden bulup da bir daha yiyeceğim bilmiyorum.
    keşke hiç yemeseydim.

edit: çok fazla mesaj aldım bu entrye. bu sebepten teyzenin mantısı kısmını sinop mantısı olarak değiştirmek boynumun borcu oldu.
    erzurum’da yaşıyorum. burada kocaman hamur hamur şeyleri mantı diye satıyorlar.
    sinop’tan mantı göndeririz diyen herkese teşekkür ederim.

edit: teyzenin mantısı değil, teyzenin yeri imiş mantıcının adı. benim aklım mantıda kalmış.
  • yapiyi
    gidiyi
    ediyi

(bkz: simple sinop tense)
  • turkiye'nin en kuzey noktası olan inceburun, kapanan abd üssü, memleketim kastamonu'nun doğu komsusu olması, hapishanesi ve rıza nur ile filozof diogenes aklıma geliyor.