şükela:  tümü | bugün
  • sinop merkeze bağlı bi kaç köyde bikaç tanecik olan fakültesinin bi kaç tanecik binası olan üniversite'cik'.
    öss adayları yazarken bie kere daha düşünmelidir. hiç öyle ufak şehir severim ufak üniversitede rahat ederim diye düşünmeyin. henüz oturmamıştır hiçbirşeyi. yeni okula başlayan bi çocuk gibi düşünün işte. kalem tutmayı bile bilmiyor. burası da öyledir işte.
  • burada kızlar teklif ediyormuş, arkadaşım söyledi.
  • odtu'den yatay gecis yaptigim okulum.
  • görünüşe göre dernekler aracılığı ile yardım toplayarak cami inşa ettiren bir üniversitedir. aferin canlarım benim çok doğru yoldasınız.

kaynak: vitrinhaber.com
  • türkiye'nin ilk yerli araştırma gemisini inşa ederek, dün suya indirmişlerdir:

http://www.trthaber.com/…-gemisi-denizde-57365.html
  • önceleri ondokuz mayıs üniversitesine ( omü) bağlı olup daha sonra omü' den ayrılan, küçük şehrin küçük üniversitesi.

okula kayıt yaptırmak için gittiğim ilk günü hatırlıyorum da, gülmekten kendimi alamıyorum. okul bahçesinde inekler ot yiyorlardı. zaten kayıt yaptırmaya gittiğim yer önce bir anadolu lisesi olarak inşa edilmiş, daha sonra bir şekilde üniversite olmuş. ilk izlenimlerim evet kötüydü ve ağlamaklı olmuştum ama nereden bilebilirdim ki hayatımın en güzel senelerini orada geçireceğimi, mükemmel dostluklar kuracağımı ve bir gün o ot yiyen inekleri özleyeceğimi. dolu dolu bir öğrencilik yaşadım. yine olsa hiç düşünmeden sinop üniversitesini tercih ederim.

daha sonra yeni ve gayet güzel bir bina yapıldı, okulun gelişmesi için gerçekten büyük çaba sarf eden kaliteli insanlar var. küçük üniversite olmasına rağmen verdiği eğitim gerçekten kaliteli, çünkü şehirde yaşayan insanlar da kaliteli. hiç trafik ışığı olmamasına rağmen, trafik kazası oranı en düşük şehir.

doğayı sevenler için gerçekten bulunmaz nimet. okulun müthiş manzarası var, bir taraf deniz, diğer taraf orman. her yer mavi ve yeşil. küçük şehir yapılacak hiçbir etkinlik yok diye düşünenler olabilir ama buna ben katılmıyorum. yelken kulübü var deniz sporlarını sevenler yada denemek isteyenler için. tekneyle açılıp balık tutabilirsiniz, bahar geldiğinde deniz kenarına oturup yunusları izleyebilirsiniz ki gerçekten harikalar ve insanlardan çekinmiyorlar. kamp kurabilirsiniz, birçok insan kamp kurmaya gelir... aslında yapılacak birçok şey var. bu biraz kişinin kendisiyle alakalı bir durum. aktiviteyi avm lerde gezip kafelerde oturmakta bulan insanlar için evet sıkıcı olabilir.
  • ikinci öğretim öğrencilerinin okula gidiş geliş saatlerini minibüsçülerin belirlediği okul.