şükela:  tümü | bugün
  • sinop üniversitesi rektörü tarafından, personele yapılan sinop üniversitesi vakfına bağış dayatmasıdır efendim. rektör bey, aranızda kadro bekleyenler var, sözleşme yenileme süresi gelenler var, vakfı ayakta tutmanız lazım, biraz vakıfa bağış yapın gibi ifadeler kullanarak, alt metinle insanları işleriyle ilgili endişelere sürüklemiş ve bir nevi bağış yapmaya zorlamıştır.
    öğretim üyeleri ile 2019-2020 akademik yılı hazırlık toplantısında, herkese aylık olarak (tek sefere mahsus değil bakın her ay) üniversite vakfına bağış yapacaksınız (en az 50 tl) diyerek taahhüt kağıdı dolaştırmıştır. banka hesap talimatı verdiriyor adam toplantıda. toplantının başka gündemi yokmuş anlaşılan, eğitim-öğretim, araştırma, sinop üniversitesinin kontenjanları neden dolmuyor vs.
    aylık bağış taahhütü vermeyen akademisyenlere farklı toplantılarda tekrar tekrar konuyu hatırlatarak "gönüllü bağış" kavramını, iyi niyetli olmadığını düşündüğüm tehditkar bir boyuta çıkartmıştır.
    bir de herkes gönül rızasıyla vermiş gibi, sinop ünv. haberler sitesinde bunu yayınlatmıştır. dolayısıyla burda da farklı bir bakış açısıyla duyulmasında bir sakınca görmeyecektir hazretleri.
    bunun dışında doçent kadrosu alan her akademisyene, vakfa 1000 tl bağış zorunluluğu getirmiştir. bakın bağış zorunluluğu, yani gönüllü müsün değil misin diye soran yok, kadroyu aldıysan pamuk eller cebe. bedavaya kime kadro veriyorlar değil mi?
    bunları bir arkadaş ortamında duydum ve buraya yazma ihtiyacı hissettim, çünkü buna göz yumarsak yarın bir gün öğrencilere de, hadi bakalım gençler ders geçmek istiyorsunuz, mezun olacaksınız pamuk eller cebe demeyeceğinden emin olamıyorum. rektörün işi bu mu allah aşkına!
    ben bir rektörün işinin üniversite personelinden para toplamak olduğunu düşünmüyorum, atarsın bir e-mail herkese, vakıf zor durumda dersin, isteyen bağışını yapar, topluluk içinde kağıt dolaştırmak, vereni vermeyeni afişe etmek, konuyu kadroya, sözleşmeye getirmek nasıl bir kafanın ürünü (tahmin edersiniz). bu yüzden her ne niyetle olursa olsun ortada bir rezalet olduğu düşüncesindeyim.
    rezalet değerlendirmesini ekşi sözlük ahalisinin takdirine bırakıyorum.

vakıf bağışçıları
  • bütün bunları sanırım fetöden öğrendiler.fetö örgütü bu şekilde ayda trilyonlarca para toplayıp kendi pis işleri için kullanırdı.bu ne idüğü belirsiz rektörün fetöcü olup olmadığı araştırılmalıdır.fetönün yaşadığının göstergesi bunlar.tabii aslen kimden cesaret aldıklarını biliyoruz.fetönün ortağı akp'den...akp denen ihanet şebekesinin 17 yılda yağmaladığı,içini boşaltmadığı,satmadığı kurum kalmadı.ama bunlardan en acınası akademik kurumlarımız.çünkü bütün olup bitenler geleceğe dair hiç iyi şeyler söylemiyor,umut vermiyor.yani bugünümüzü yiyen akp,geleceğimizi de yiyor.türk halkı,hayatta en değerli varlığımız dedikleri çocuklarına çok güzel! bir dünya bırakacaklar böylelikle.mafya bozuntusu rektör mi olur.bir değil iki değil üç değil.işte yeni türkiye.işte vasıfsızlıkta,kalitesizlikte birbirleriyle yarışan tonla insan.yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin.

not: ilgili haberin fox tv'ye gönderilmesi belki gündem olmasına fırsat verir bu konunun.