şükela:  tümü | bugün
 • sinopta bulunan bir okul. tercih edilmeme sebebi tamamen ülkemizdeki algıdan kaynaklanıyor. rektörün ya da dekanın bir sorunu değil bu. rektör doğru demiş 3 tarafı denizle çevrili ama su ürünlerine ilgi çok az. bunun sebebi üniversitenin biraz 'piyasa' ve 'etiket' olarak görülmesi. insanlar bir şey üzerinde uzmanlaşmak istemiyor. herkes masa başında iş arıyor. kısa yoldan kazanmanın derdinde. şu bölümü bitirip profesyonel bir balık üretim tesisi açacak adam gözü kapalı parasını kazanır. ya da ne biliyim çiftliklerde yaşatılamayan kırmızı benekli alabalığı yaşatmaya/üretmeye çalışır. sonra alabalık piyasasında krallığını ilan eder.
 • petrol mühendisine diplomalı pompacı , su ürünleri mühendisine diplomalı balıkçı denilen etiketçi bir ülkede otobüs kaptanlığı yamağı bölümünün daha büyük revaçta olması gerçeği.
 • 2007 yılında mezun olduğum okul. tabii biz o zaman 19 mayıs üniversitesi'ne bağlıydık. bu manada o üniversitenin son mezunlarındanım diyebilirim.

  okul sinop'un en güzel yeri olan akliman bölgesinde hamsilos koyu'na yakın konumdadır. hocaları kalitelidir ki, fakülte 1984 yılında kurulmuş köklü bir fakültedir. araştırma olanakları geniştir. labaratuvarlar iyidir. okul şehir dışında olması hasebiyle biraz ıssız gibi durmaktadır. dolmuşlarla ulaşım yapılmaktadır, yürüme sittin sene gidemezsin. son yıllarda sektörde oluşan kötü imaj, mezunların istihdam sorunlar gibi etkenlerle birlikte tercih edilme oranı azalmıştır. inşallah düzeleceği kanaatindeyim.

  yazıma son verirken 2007 yılında bütünleme ile mezun olduğumdan master yapma imkanı vermeyenlere -daha sonra aynı durumda olanlara verildi- selam olsun. hakkım öteki tarafta.
 • aktif olarak derslere devam eden öğrenci sayısının "9" olduğu üniversite

  9 la 9... yazıyla "dokuz"!

  sonra niye bu ülkede bu kadar işsiz var; "her ile üniversite açtık, niye beele olüyür?"; yok zart yok zurt...

  (bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)