*

şükela:  tümü | bugün
  • ben bu milleti anlamiyorum, aklim almiyor.
    insanlarin kicinda don yok evlenme cesaretini nereden buluyorlar? hadi onu gectim saga sola afis asarak esya toplamak nedir hojam?

buradan tik

edit: sizin bu romantizminiz beni oldurecek, onemliuyarilar'a yardım ediyoruz kampanyasinda da boyle duyar kasip ertesi hafta savciliga kosmustunuz. siz egitilemezsiniz.

'numarayi gizle yaptigin ayip' diyenler var. lan adam sokaga numarasini yazmis? sanki bana ozel mesaj atmis da ben paylasmisim gibi yorum yapmayin, alooo adam sokaga numara yazip esya istiyor. o utanmamis ben mi utanacagim?
  • belli ki evlenirken insanlıktan çıkıp, kredilerle borçlarla onlarca eşya alan çiftlerden değilmiş bu insanlar. evlilik için ev, eşya, düğün vs hiç bir şey gerekmiyor esasen. gidersin nikah dairesine 2 şahitle imza atarsın evlenirsin. o zamana kadar nerede ve nasıl yaşıyorsan da öyle yaşarsın. tek farkı artık bir kişi fazlasındır.

adam evlenmiş, eşya alamamış ve başkalarından yardım istemiş. gayet onurlu bir hareket bence. onursuz olan ise bu şekilde afişe edilmesi. belki eşinin haberi yoktu, belki eve götürdüğünde bir yerlerden aldım diyecekti kız üzülmesin diye. gerçi sizde nerede bunu düşünecek insanlık.
  • eğer gerçekse mükemmel bir cesaret. borç batağına saplanmadan evlenmeye müsaade etmeyen topluma karşı güzel bir duruştur bu.
  • bu da yeni soygun metodu bence, alıp satıyordur.
  • bence kaldırılması gereken başlık. en azından ismi ve numarayı sansürleyin. belli ki borç yapmak istememiş, gayet onurlu bir şekilde durumu anlatmış ve yardım istemiş. nesi kötü bunun? biz ne ara bu kadar kötü olduk? iyi mi yaptın şimdi adamı afişe ederek? ya sen aynı durumda olsaydın? evlenmiş, sanane? olmayan milyarlarını harcamış da, senden para mı istiyor? hayır, kullanmadığın eşya varsa, yardım etmek istiyorsan, yardım istiyor. gerçekten anlamıyorum. insanlar ne yapsa pis, kaka burada. az dönün de kendinize bakın.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

edit: kaldırılmasın, yardım etmek isteyenler olur diye mesaj geldi. doğrudur, yardım etmek isteyen olur. ama bu ilk entry ne allah aşkına? bunu görse o insan üzülmeyecek mi? belki bunalıma girmeyecek mi? ya zaten durumu kötüyse, depresyonda ise? ya gerçekten zor koşulları varsa, engeli varsa? bunu hiç düşündünüz mü? gerçekten bu vebali taşıyabilecek misiniz? sinop'ta allah'ın bir sokağına ilan asıyorsun, sabah bir bakmışsın linç. şurada insanları afişe etmeden iki kere değil, on kere düşünün. inşallah bu ilanın sahibi ekşi sözlük okumuyordur. yazıp geçtikten sonra yazılanlara baktım. güzel entry'ler kadar, adamı aşağılayanları da gördüm. evlenmek öyle büyük bir olay değil. dedelerimiz damatlığı, neneler gelinliği (hoş gelinlik ya da damatlık yokmuş ya, geleneksel köy giysilerini) ödünç alır giyerlermiş evlenirken. size göre evlenmeselerdi onlar da. sizin ecdatlar çok zengindi, buckingham sarayında evlendiler galiba, ben başka açıklama göremiyorum? tüketim çılgınlığı ile bu hallere geldik. evlenirken 100k borç garanti, sonra senelerce öde dur. çünkü neden olmasın, herkes alıyor? kimse eşyasını tamir ettirmiyor bile artık. atıp yenisini alıyor. senin gibi israfçı adamı görmeyince kendinden geçtin tabi ki. bir de romantiklik falan demiş. tek hücreli ofis canlısı seni.
  • bu başlığın eleştri ve linç başlığından ziyade yardım başlığına dönüşmesi gerekmektedir.
  • bankaların gücüne giden çift.
  • bu başlığın açılırken bu şekilde açılmak yerine yardım kampanyası şekilde açılması hem bize hem o yeni evli çifte daha faydalı olurdu. umarım en kısa sürede evi için gerekli eşyaları bulurlar. bu arada unutmayın ki hepimiz insanız, gayet güzel bir dille sıkıntısını anlatıp toplumdan bir takım beklenti halinde ki insanların umutlarını boşa çıkartmayın. yeteri kadar kötülük her yere işlemiş durumda zaten.
  • lağım kalpli başlık sahibinin gücüne gitmiş çift.