şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • saat 14 gibi olduktan sonraki ilk iki saat hiçbir şey hissetmedim. 2-3 saat sonrasında oldukça düşük şiddette bir kol ağrısı ve boğazda yanma hissi başladı. bir de tatlı tatlı uyku bastırdı. aşı olan diğer arkadaşlarımdan da edindiğim izlenim, ilk saatlerde tolere edilebilir yan etkiler dışında sorun yok
 • milletin derdi faydasından duyulan şüphelerden çok, acıtıp acıtmadığı galiba çok mu kıymetli canlarınız var anlamıyorum. ne kadar acıtabilir?
  aşı ile tek merak ettiğim konu uzun vadede bir sorun oluşturup oluşturmayacağı. çünkü ciddi yan etkiler bile oluşsa bir pardona bakar bu coğrafya'da.
 • aile hekimliği uzmanlığı asistanıyım. bu akşam aşımı oldum. akut olarak herhangi bir yan etki gözlemlemedim. pandeminin başından beri hem covid poliklinik hem covid servis hem de filyasyonda görev aldım. çok kötü hastalar gördüm. azımsanmayacak miktarda genç ağır hasta gördüm. aşının yarar zarar terazisinde hastalığı geçirmekten daha az riskli olduğunu düşünüyorum. çocuklarımıza yıllardır uyguladığımız geleneksel yöntem ile üretilmiş bir aşı olması karar vermemde önemli bir etken oldu.
  çin aşısı alman aşısı demeden bulduğumuz aşıyı olmamız gerektiğini düşünüyorum. yoksa bu pandemi daha çok can yakacak.
 • +1 le benim;hiçbir yan etki,en ufak ağrı hissetmiyorum. çok fazla olan arkadaş vardı.umarım bu beladan en kısa zamanda kurtuluruz
 • +1 ile beni de yazın listeye, diş hekimi olarak bugün aşılandım, şu an hafif bir halsizlik, ve yeni başlayan geniz akıntısı dışında bişeyim yok.
 • yarın 15.00 da yazarım

  15:45 oldum sıfır acı
 • özet: ülkenin aşı alacak parası yok,
  işe yarayıp yaramadığı belli olmayan çin aşısını olan mallar listesi.

  aşı fiyatları için:
  https://en.wikipedia.org/wiki/coronavac
  https://en.wikipedia.org/wiki/biontech
  https://en.wikipedia.org/wiki/covid-19_vaccine

  bu sikik aşıyı alan ülkeler listesi:
  çin, bolivia, ındonesia, turkey

  (bkz: anlatmaya gerek yok görüyorsunuz)
 • deneye katıldım, 2 dozu da oldum, haftaya çarşamba günü hastaneye gidip aşı mı olmuşum plasebo mu denk gelmiş öğreneceğim..

  ilk enjeksiyonda hafif ağrı, ikincide hafif ateş, tüm bildiğim budur hakim bey*..

  edit: deneyin plasebo kolunda olduğum ortaya çıktı, cuma günü gerçek aşının ilk dozu yapıldı, hiç bir etki yok.. bu da iyi*..

  2 hafta sonra ikinci doz yapılacak..
 • reserved, yarın sabah.
  24 saatten uzun zaman oldu. hafif myalji dışında yan etki olmadı. arkadaşlarımın aşıdan 2-3 saat sonra başlayan ciddi miyalji ve baş ağrısı oldu onların da semptomları 24 saat içinde geriledi. covid geçirenler de bu tip yan etkiler biraz daha fazla gibi düşünüyoruz ama zaman gösterecek.
 • bugun öğleden sonra aşımı olup veritabanına kayıt oldum.
  gercekten bu veritabanına karekod ile kayıt oluyorsunuz. aşı olurken tc kimlik no verip cikan karekodu yapıştırıyor hemşire.
hesabın var mı? giriş yap