şükela:  tümü | bugün
 • boğaziçi ile karadeniz'in kesiştiği noktada bulunan, orman ve deniz manzaralı boğaziçi malikaneleri, sarıyer-rumeli feneryolu üzerinde... sitede 270m² kapalı yüzme havuzlu saunalı çatı dublekslerden, 84m² stüdyolara kadar toplam 572 malikane bulunuyor. akıllı konutlar sistemiyle gerçekleştirilip 1997'de yaşama başlanan malikaneler pek çok özelliği (elektronik güvenlik sistemleri, sosyal tesisleri, bilgisayarla alışveriş olanağı) ile türkiye'deki ilk ve tek olma ayrıcalığını taşıyor. sinpaş yapı endüstrisi ve ticaret anonim şirketinin ürünü.
 • duyanın boğaza nazır gösterişli müstakil evler sandığı ama karadenizin ufukta minik bir mavilik olarak ancak çatı dairelerinden görülebildiği ve evlerin içindeki kullanışsız havuzların depremden sonra doldurulduğu, sarıyere inen dar yolları kışın kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan,koç üniversitesi öğrencilerine sıkça rastlayabileceğiniz kendi halinde güzel bir site..
 • koc universitesinde gecirdigim harikulade 4 senenin harikulade olmasinda en büyük katki sahibi mekandir. karda yolu kapandigi icin mahsur kalinan, ama o mahsuriyetten hiç mi hic yakinilmayan mekan da burasidir.
  (bkz: turkuaz 2 daire 8)
 • sarıyer'den dolmuşla 10 dakikada ulaşılabilen, oldukça güzel ve güvenli olmasına rağmen şehrin merkezi yerlerine ulaşım için sabır gerektiren bir sitedir. içinde kendini hipermarket sanan metrom adında ufak bir marketi de barındırır. bu marketin dairelere servisi olmakla birlikte, şipariş için arandığında genellikle "sadece su siparişi alabiliyoruz" cümlesiyle karşılaşılır.
  görüntülü zil sisteminin kullanıldığı nadir sitelerdendir. ayrıca ışığa ve titreşime duyarlı alarm sistemi de mevcuttur. her elektrik kesildiğinde hırsız alarmı vermesi evdekileri anlık telaşa sürükleyebilir tabi.
  bütün bunların yanında kira ve aidat bedeli çok pahalıdır ve taksim-beşiktaş taraflarında okulu veya işi olanlar için ulaşım çekilmez bir çiledir. fakat koç üniversitesi'nin zengin öğrencileri için en güzel seçenekleriden biridir.
 • koç üniversitesi'nin yurdu ve lojmanı sayılabilecek bir sitedir. her dairede 3 araba olduğu için bu kocaman sitede dahi park yeri sıkıntısı büyüktür.