şükela:  tümü | bugün
  • burun temizlemek için kullanılan bir tuzlu su. sinüzitten çekenlere tavsiye edilir ancak uzun bi kullanım periyodundan sonra hastaya ilacın etkisini kaybettiğini hissettirebilir.
  • muhteviyatının bir çay kaşığı tuz, bir çimdik karbonat olduğunu tahmin ediyorum
  • gerçek manada işe yarayan bir burun temizleme solisyonu... bahar nezlesi şeklindeki allerjik olaylardan muzdarip olanlara tavsiye olunur...

http://www.sinusrinse.com.tr/index.php/home
  • allerjikler, sinuzit mağdurları, otrivin bağımlıları! okyanus suyu olarak satılan kutusu 25 lira civarı spreyler yerine bundan bir tane alıyorsunuz. kutu ile birlikte gelen hazır solusyonlar bittiğinde ise gidip eczaneden 3-4 liraya 500 cc izotonik serum alıyorsunuz. böyle böyle tepe tepe bir ömür kullanıyorsunuz. hem ekonomik hem daha faydalı. hadi yine iyisiniz,bu iyiliği de kimse yapmaz size.
  • yetişkinler için olanının kutusu mavi, pediatrik olanının kutu yavruağzıdır. etkisini, sıvıların az yoğun ortamdan çok yoğun ortama (sinus rinse'in tuzlu, konsantre sıvısı) geçme isteği* ile sağlar. burunu tıkayan, akıpduran sıvılar burna püskürtülen sinus rinse ile beraber dışarı çıkarak burundan uzaklaştırılır. okyanus suları, serum fizyolojik damlalar* hep aynı mantıkla çalışır.
  • kronik sinüziti olanlar ve sürekli burun tıkanıklığı yaşayanlar için hayat kurtarıcı bir ilaçtır. ketan c. mehta adında araştırmacı bir doktor tarafından bulunmuştur.

şişeye kaynar değil ılık su konur ve içine bir paket boşaltılıp çalkalanır. ardından lavaboya eğilerek ağız açık bir şekilde nefes alıp vermeden burun deliklerine sırayla nazikçe sıkılır. her sıkıştan sonra iyice sümkürülür. hızlı sıkılırsa su yutulabilir. bunun zararı yoktur ama iğrenç bir tadı vardır. günde 1'den fazla uygulanmamalıdır. ayrıca her kullanımdan sonra iyice dezenfekte edilmelidir yıkanarak. sık kullanımdan sonra ise şişe mikrodalgaya konarak 10-15 saniye ısıtılarakta dezenfekte edilebilir.
  • evet sinuzit hastalari icin hayat kurtaricidir. amma velakin insan gibi kullanirsaniz. yok benim burnum cok tikali zaten, sunu hizlica puskurtsem de bir sey olmaz bana, derseniz geceyi aciyan bir kulakla taclandirir akabinde solugu acilde alirsiniz.
    sozun ozu prospektuste ne yaziyorsa onu yapin. kulak zarinizi patlatmak ya da orta kulakta kanamaya sebep olmak istemiyorsaniz tabii.
  • 3 günlük kullanım sonucunda sinüs boşluğunda ne var ne yok temizlemeyi başarmış, hem kemik eğriliği hem geniz etinden dolayı sinüziti doruklarda yaşayan bendenizi bile hayretler içerisinde bırakmış ilaçtır.

candır.
  • kesinlikle gece yatmadan önce ve burun tamamen tıkalıyken kullanılmaması gerekendir, aksi takdirde iki üç haftayı zonklayan kulaklarla geçirmek olası. bunlar dışında güzel bir icat fakat doktorun her gün kullanabileceğimi, diğer burun spreyleri gibi bir ilaç olmadığını söylemesine rağmen bağımlılık yapıyor mu diye merak da ediyorum.
  • aparatın üzerinde yazan yüksek hacimli nazal yıkamayı ilk bakışta "anal yıkama" olarak algılayınca bir iki saniyeliğine dehşete düşüren burun tsunamisi. bir otrivinekeş olarak daha hafif diye buna döndüm ama şimdilik sadece denizde debelenmiş etkisi yaratıyor.