• doktor "rahat nefes alabiliyor musunuz" diye sorduğunda, almadığımı fark edemeyebileceğimi düşünerek, "alabiliyorum sanırım" demiştim.
    hakikaten fark edememişim.
    doktorun yazdığı bu sinüs rinse kit'lerinden deneyip, sinüslerimi açınca yıllarca nefes almadan yaşadığımı fark ettim. *
    şaka bir yana ciddi açıyor burun içini, ve fakat açtıktan sonra bir saat kadar devam eden bir yakıcı nefes alma kısmısı var ki o biraz can sıkıcı. hani istifra ettikten sonra nefesiniz ve genzinizde bir asitlik hissedersiniz ya öyle bir his oluyor, ama bitki çayı koklayınca filan geçiyor bir saate.
    o değil de az nefesle yaşamaya alışmış olunca burnumu yine az kullandığımı fark ediyorum zaman zaman. çogacayip.
  • sadece nazal yıkama için kullanılır; başka amaçla kullanmayınız uyarısıyla beni güldürmüştür.
  • burun yıkama kiti. muhteşem bir alet. sinüzit ve geniz akıntısı ile yıllardır uğraştığım halde internette netipot ararken karşıma tesadüfen çıkan bu harika seti şimdiye kadar nasıl oldu da hiçbir doktor söylemedi, tavsiye etmedi, anlamak mümkün değil. kullandıktan sonra temiz sandığınız burnunuzdan öyle şeyler çıkıyor ki şaşırıyorsunuz. ne geniz akıntım kaldı, ne de öksürüğüm. mutlaka deneyin.
  • günlük burun temizliği için iki defa iç rahatlığıyla kullanılabilir. özellikle alerjik bünyelere tavsiye edilir. geniz eti tedavisine de yardımcı aynı zamanda
  • bunu kullanırken dikkat edilmesi gereken şey ağızın açık olması. eğer ağız kapalı olursa suyun kulağa kaçma ihtimali var.
  • nasıl bir tuz kullanıldığını çok merak ettiğim kit.
    hazır paketler bittikten sonra karışımı kendim yapmak istedim. her türlü tuz kullandım: iyotsuz, katkısız, rafine edilmemiş, kaya, deniz, himalaya... ama hepsi de genzimi çok fena yaktı. karbonatsız da denedim, olmadı. hazır paketlerde bu sıkıntıyı hiç yaşamamıştım.
    nasıl bir tuzdur bu kardeşim?
    foruma bağlamak istemesem de... tecrübeli, yardımsever arkadaşlar belki bilgilerini paylaşır burada.
  • kullanacaklara öneri: lütfen çok nazik bir basınçla yapın bu işlemi, basınca dikkat!
  • sinüzit hakkındaki fikirlerime buradan ulaşabilirsiniz.

bugün bir markanın plus versiyonunu kullandım. plus da içine ekledikleri hyaluronik asit, kozmetik ürünlerde de kullanılan nemlendirme ajanı diyebileceğimiz bir arkadaş. amaç sadece sinüs temizlemek değil, sonrasında oluşabilecek kuruluğu da gidermek.

tabi ki benim gibi uzun yıllardır kronik sinüzit çeken birinin sinüslerini laps diye açmasını beklemiyorum ama oldukça etkili sonuç verdiğini de söyleyeyim. en azından belli bir miktarı söküp atıyor bir ölçek ile. günde 2 doz ile dertlerimi bir nebze çözeceği konusunda ümitlendirdi beni.

ve emin olun, eğer bende, son 2 yıldır haftanın 4-5 günü baş ağrısı çekmemek için her türlü ağrı kesiciye bağışıklık kazanmış olan bende, etkili sonuç verdi ise, sizde vermemesi imkansız.

vermiyorsa kafanızı çıkarıp atabilirsiniz.

mideyi öldürmeden kullansaydım şu arkadaşı, tabi daha iyiydi.
  • özellikle denizden uzak yaşıyorsanız burun tıkanıklığı ve sinüzit ataklarında tam bir nimettir. bu kitin hazır paketleri bitince, 1 tatlı kaşığı tuz ve karbonatı içme suyu ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

not: kocakarı ilacı tavsiyesi değildir, kbb hekimine danışılarak buraya yazılmıştır.
  • başka bir sebeple çektirmiş olduğum beyin mr ında sinüslerimin dolu olduğunu öğrendikten sonra doktorumun tavsiyesi üzerine edindim bundan bir tane. daha önceden bu üründen haberdar olmama rağmen denememiştim hiç. allahım nedir bu, porçöz mübarek. hergün yapasım var sözlük...

ayrıca daha önce de yazılmış olduğu üzere bir tane dandik plastik şişe ve 20 adet karışım paketi* inden oluşan kit 20 tl* !
    kitle gelen karışım paketleri bitince evde kendiniz iyotsuz tuz ve karbonatla hazırlayabilirsiniz tekrar karışımı.
hesabın var mı? giriş yap