şükela:  tümü | bugün
 • küçüklüğümden beri çektiğim sinuzitin üniversite yıllarında da bir insan suretine bürünüp başıma bela olmuş halidir. şimdide sozluge gelmiştir hoşgelmiştir. her ne kadar baskılı alan savunmasını tercih eden defans anlayışına dayalı orta sınıf italyan ekolu bir futbol anlayışı olsa da aynı takımda oynamaktan zevk aldığım bir bay gear'dir. yanındaki arkadasına vur tekte vur tekte diye bagırması bile nasıl bir defans anlayışı benimsediğini anlatmaya yeterli olacaktır. eleştirilen futbol kimliğinin yanında iyi bir takım oyuncusu oldugu söylenebilir. günlük kalori ihtiyacının 23 yumurta 8 ekmek ve 6 kilo patatesle ancak karşılandığı reailtesi, cismiyle karşılaşınca bir şaşkınlık daha yaşatır. bununla birlikte üniversite yıllarında abaza oldugu sırtı dönükken bile gecen hatunları algılayıp oracıkta dna testi yaptıgı iddiaları yersizdir. nisan mayıs ayları gevser götümün yayları modunda bir gun cemaat olarak kampüste pineklerken önümüzden gecen uzun saçlı bir homo sapiense bakıp zun uzun sustuktan sonra aha garı diye sessizliği bozdugu zinhar yalandır. gayet seviyeli bir ilişki tertip etmiştir hayatına. tozlu ve sıcak ortamları pek sevmez. steril bir kişiliktir. tekrar hoşgelmiştir sevindirmiştir.
 • sözlükte kendine nick olarak seçtiği hastalık gibi insanın kafasını ziken bir şahsıyet değildir kendisi. aksine "lağğnn anunagoudumun" diyerek küfredilebilir itilebilir kakılabilir ve dahi ensesine şaplak vurulabilir bir insan yavrusudur. aynı zamanda güldürgeç bir pezevenktir de.
 • el yazısını heralde kabartma halinde verseler bile hatırlayacağım, okul dolu yılların bilinçli öğrencisi, aynı zamanda öğretmeni, sort altına tayt giyen top geçer adam geçmez defansı; okeyin sansli rakibi, orjinal kufurlerin babasi, yani kisaca sik kafali japon askeri...
 • hakkımda bu kadar çok entry görünce bi an öldüm sandım ki yanılmışım. onlar zaten ordaymış. askerlik psikolojisi bünyemi bozmuş. evet o şimdi asker. aslında teknik ve yasal olarak bu entry'nin ilk giriş tarihinden bir gün sonra asker. geleceği belirsiz, ne olacağı, nasıl biteceği alacakaranlık bir asker.****

  büyük ihtimalle yedek subay bir asker. evde dünya güzeli bir bekleyeni, olan bir asker. arkasında dostlarını, ailesini, evini* bırakıp vatani görevini yapacak olan bir asker.

  tamam kabul ediyorum, isteyerek gitmiyorum. ayaklarım geri geri adım atıyor ama gitmek gerek. vatan borcu namus borcudur ne de olsa.

  evet; mehter marşıyla ilerliyoruz. ceddin deden, ceddin baban...
 • askere gitmek üzere olan erkek psikolojisi üzerine kitap yazabilecek kıvama gelmiş bir insandır. zira bazı korkuları vardır :

  -komutanım burası çok tozlu ve sıcak
  -bozma lan esas duruşunu
  -hımmınınzkkymm..

  (bkz: iskilli buzuk dingilder)
 • birey olan sinuzit; (sanki aşağıya yazacaklarımdan anlaşılamayacak da neyse)

  komutan:evet intibak eğitimine başlamak için buraya toplandınız
  sinuzit*: intibak ne lan rochemback de bari anasını satıyım
  k: evet bu eğitim dahilinde....
  s: nerdeydi lan o herif sporting lizbon'da mı oynuyordu en son*
  k*:kim lan o konuşan hayvan herifler kesin sesinizi
  s: ana lan herif bagırınca hiddink'e benzedi terbiyesizim, ulan finalede milan çıkmış biz burda ne alemdeyiz
  k: ulan hayvanlar hala konuşuyorsunuz kim lan o gerizekalı
  s: gattuso saçları ne yaptı ki yav, ulan seedorfu bile özledim be ne hale geldik, bilgisayar yok oyun yok*
  k: ulan allah'ın belaları ben konuşurken konuşulmayacak anladınız mı
  s: considered done*
  k: kim lan o gerizekalı* sen misin lan o deminden beri mır mır
  s: sir yes sir
  k: olum manyak mısın sen
  s: değilim sir
  k: sör ne lan
  s: efendim commandos'da vardı sir yes sir gerçi delta force'u daha çok severdim ben
  k: ne komandosu olum daha dinlemeyi bilmiyorsun kantinci bile olamazsın sen
  s: what ever you say officer
  ...
  ...
  k: alın lan şunu elimdeeennnn
 • silahlı kuvvetlerin henuz kurtulduğu hastalık. taze hüramiral pardon karacıydı o hürgeneral.
 • askerliğin de enerjisinden bir şey alamadığı neo neanderthal organizma. nerde bir incomplete mission görse complete eden**, nerde bir araya atılan derin top görse kademeyi dolduran, nerde yardıma muhtaç bir mehmetçik görse cansiperane uğraş veren bir halk kahramanı. kimsesizlerin kimsesi çaresizlerin çaresi, dosta güven düşmana korku veren gerçek bir vatanperver.
 • açıkça söylemek isterim ki; esbpl, önümüzdeki yıllar boyunca bu adamın adını çok anacaktır. kendisine koca bir teşekkürü borç biliriz efem..
 • yazar olan sinüzit, test yayını aşamasındaki yeni esbpl sitesinin beynidir, kalbidir. bilgisayar dahisi arkadaşımız boş vakitlerini bu işe ayırıp bize harika bir site kazandırmak üzeredir.
  aynı zamanda alkolik kripton'ların* defanslarının bel kemiği olup , yaş olarak da tecrübeli sayılabilecek kıvama gelmiştir.