şükela:  tümü | bugün soru sor
80 entry daha
  • (bkz: aci kavun)
  • geniz akıntısı yapar adamın ağzına sıçar afedersiniz.
  • dunden beri zaturre oldugumu dusundurten, cigerlerimden nefes boruma oradan bogazima uzanan aci, burun ve goz akintisi, kuru ve korkunc bir oksuruk ve gozlerimi kirpmami bile zorlastiran bir agirlik ve agriyla kendini gostermis, aslen yillardir gecmeyen ve gecmeyecek bir sinus iltihabi ve geniz akintisindan baska bisi olmayan illet. ben kendimi tibba adamak istiyorum artik. kobay olup bu illetin cozumune katkida bulunmak gelecek nesillerin doktorlardan "valla kronik sinuzit, faranjite de yol acmis, yapcak bisi yok gecmez bu" lafini duyup cildirmalarini engellemek istiyorum.
  • eğer gripten muzdarip iseniz ve hastalığınız sizi yatağa dahi çakıyor olsa-şahsi kanaatimce- yapmanız gereken naçizane hareket burun akıntınızın önüne geçecek davranışlar içine girmemektir. zira burun akıntınız sizi sürekli lavaboya da koştursa, yerinizden kalkmaya üşenmekten mütevellid burnunuzun çeperleri peçetelerden kıpkırmızı görünecek şekilde tahriş de olsa, sakın ama sakın bu burun akıntısının önüne geçmeyin. çünkü hastalığı atlatmış olmanızın hemen devamında boşalamayan sinüsler sizi bu sefer başınızın muhtelif yerlerinden rahatsız edecek derecede zorlayacak ve siz yeniden doktora gidip ilaç yazdırmanın yollarını arayıp helak olacaksınız.*
  • olup olmadigimi bilmedigim hastalik. akinti filan yok, agri magri da yok lakin burnumun bi tarafi surekli tikali (hep ayni taraf degil degisiyor) kronik nezle olmus gibi ama dedigim gibi akinti yok.
571 entry daha