şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bunu yapan kişi tam bir karaktersizdir. sol şeride geçeceksinizdir, bakarsınız sol şerit müsait, adam gibi sinyal verirsiniz sonra bir bakarsınız sol gerideki araç dip gaz yapıp arayı kapatmış. be amcık ağızlı ben sol şeride geçmek için hızlanmışım, öndeki arabaya yaklaşıyorum şimdi ani fren yapmam gerekecek belki bir kaza olacak. ama adamın gideceği yere 1 mikrosaniye önce gitmesi o kadar önemli ki başka araçları bu şekilde zor durumda bırakmayı önemsemezler.
    (bkz: trafikte en temkinli yaklasilmasi gereken araclar)
  • sırf bunların yüzünden son dakika da sinyal verip öyle sola bir anda geçiyorum.
  • ankara'ya geldim geleli trafikte en cok sikayet ettigim davranis.
    gordugum en saygisiz, kaba ve kotu suruculere sahip ankara sehrinin trafiginde en cok dikkat etmeniz gereken durumdur.
  • akan trafik için yol vermeyen; bunlar bildiğin dur. sonradan görme şerefsizlerdir.

sıkışık trafikte zig zag çizen; bunlar bildiğin dur. sonradan görme şerefsizlerdir.
  • o hizlanan suruculerin onune oyle bir atliyorum ki. vururlarsa vursunlar. hatali her turlu kendisi cikacak. arabasida en az 1 hafta serviste yatacak. trafik kasko primleride kol gibi cikacak. 3 saniye icin yol vermemesine degerse benim acimdan sorun yok.
  • türk insanınca kanıksanmış bir davranış biçimidir. hatta öyle ki, önünüzdeki araca yol vermeniz durumunda "sen de amma yardımsevermişsin haa!" şekilde eleştirilere dahi maruz kalabilmeniz mümkündür.

ancak şu da bir gerçektir ki, şayet şerit değiştirmek isteyen şahıs;

- orta refüjün taralı alanından dalmaya çalışıp aklınca uyanıklık yapmaya kalkışıyorsa,
    - yol ayrımına ait olan şeritten trafiğin önüne geçmeye çalışırken, yol ayrımında ayrı bir trafik oluşturuyorsa,
    - emniyet şeridinde yardıra yardıra giderken, şeridin kapandığını ya da önünde/arkasında polis olduğunu görüp benim şeridime kaçmaya çalışıyorsa,
    - makasçı bir piç kurusuysa,

bu davranışı bizzat ben de gerçekleştiriyorum. beni enayi yerine koyana sikseler yol vermem, isterse vursun. sonuçta ben haklı çıkacağım çünkü eleman emniyet şeridinde/taralı alanda... polis "sen niye yol vermedin?" diye sorarsa da "oradan ilerlemek yasak olduğu için bakma gereği duymadım, ambulans da değil ki sireni olsun?!?" derim.

nedense kötülere uygulanan kötülükten çok hoşlanıyorum.
  • istanbul’da sıklıkla görülen maganda davranışıdır.

edit:imla.
  • bir de 20saniye boyu verilen sinyalden sonra yapılıyorsa daha da bi kabaca olan davranıştır.
  • kendimize yapılınca sinirden kudurduğumuz ancak 5 dakika sonra aynı şeyi başkasına yaptığımız olay.
  • amk ankarasında çok var bunlardan. özellikle de kadınlar yapıyor bunu. muhtemelen içinden "kadınım diye beni ezmeye çalışıyorlar sıkıştırıyorlar, vermicem işte yol falan" diye geçiriyor. ben de tam o sırada "tamam da mecburen o tarafa dönmek zorundayım kadın olmanla alakası yok, lütfen" diyorum. böyle saçma hayali bir diyalog yaşıyorum kafamda, derken kavşak kaçıyor.... :(