şükela:  tümü | bugün soru sor
 • altlarinda her turlu konforu icinde barindiran, en son teknoloji ile donanimli motorlu araclar oldugu halde, trafik kurallarindan, en basit kurali hice sayarak, ayni yol platformunu kullanan diger suruculeri yaniltmalari ile her turlu kazaya, bayrak sallayan, insan modelleridir.
  elin gavuru usenmemis, koymus, her turlu sinyal fasilitelerini de bu allahin davari, hangi ruh haline istinaden kullanmaz ki deyip, olusabilecek tum agresifligi, yol boyunca sinyal olarak, saga sola serpistirmeye vesile, ozurlu bireylerdir.
  "trafik kurallarina uyalim , uymayanlari uyaralim" dusuncesinden hareketle:
  (bkz: bi sinyal ver)
  (bkz: yarragimin kurma kolu)
 • sinyal kolunu kicina soktugunu dusundugum insanlarin tamami. nefret edilesi, igrenc otesi, gereksiz insanlar. 'o sinyal kolu oraya laf olsun diye konmadi di mi?' diye dusunduren, dusundururken kendine zorla kufrettiren insanlardir bunlar.
 • karoserin kapı bölümündeki göçüklerinden tespit edilebilen oküz cinsi
 • direksiyonun yanındaki kolların aksesuar olarak var olduğunu zanneden model. bu modeller aynı zamanda otobüs durakta durduğunda düğmeye basmadan da şöförün ineceğini tahmin etmesi gerektiğini düşünen, yolda yürürken zınk diye durup arkadan gelen kendine çarptığında öküz öküz bakıp özür dilesin diye bekleyen tiplerdir. *
 • direksiyonu çevirmeye başlamadan 0.01 saniye önce sinyal verenler ile "sinyal verdim ya, artık istediğim gibi dönerim/şerit değiştiririm" düşüncesindekilerin de dahil olduğu insan modeli.

  direksiyonu çevirmeye başlamadan 0.01 saniye önce sinyal verenler (ki onlar esasında direksiyonu çevirirken sinyal verirler. "çevirmeye başlamadan 0.01 saniye önce" ifadesi, pek güzel bir ironi olduğu için tarafımdan konulmuştur); formalite icabı ve " feriştahını dürttüğümün herifi, sinyal vermedi" demesinler diye sinyal verirler; lakin düşünmezler ki, böyle yapanlara da küfredilir.

  "sinyal verdim ya, artık istediğim gibi dönerim/şerit değiştiririm" modeli insanlar da, sinyal verme ile dönme/şerit değiştirme arasındaki bağıntılı kuraldan bihaberdir. sanırlar ki, sinyal verince akan sular durur; istenen halt yenir. bu model insanların, kız istemeye gittiklerinde "sinyal verdim ulen. bu kız artık benim" dedikleri görülmüştür.**
 • eskisehir sokaklarinda cok vardir bunlardan, sinyal verirler ama nedense hep ters tarafa verirler, saga donecekse sola, sola donecekse saga... yemeyip icmeyip herifi yakalayip sorarsaniz "kardesim neden ters yone sinyal veriyorsun" diye, "verdik ya lan iste ne fark eder, sinyal verildi mi? verildi." cevabini almaniz olasidir, dolayisiyla strateji oynamaya benzer eskisehirde araba kullanmak.
 • sadece sinyal vermeden ordan oraya geçenler değil bir de tam şerit değiştirirken "heeyt ben geliyorum" diyerek direksiyonla aynı anda sinyal kolunu hareket ettiren hammaddesi odun olan insan.
 • "sola döneceğim o zaman sola sinyal vereyim, o halde elimi sinyale götürüp o minik kolu filanca tarafa doğru çevireyim" gibi çok uzun ve zahmetli işi salisenin onda biri kadar bir süre içinde içgüdüsel olarak gerçekleştirme özürlü oldukları için ve üstelik bunun bir işe yaramayıp sadece trafikte renkli ışıkları yakıp söndürme oyunu zannettiklerinden ve bu tür oyunlarla trafikte zaman kaybetmek istemediklerinden diğer sürücüleri ve yayaları şaşırtıp olumsuz yönde etkileyen kişilerdir mutlaka.
 • karşısındakini/arkasındakini müneccim olmaya zorlayan insan modeli..
  takip edilmeli,durduğu anda gidip silecekleri kırılmalı / lastik havası indirilmelidir..

  (bkz: evet ruh hastasıyım)