şükela:  tümü | bugün
  • tali yoldan ana yola çıkmak isterken sinyal vermeden bulunduğum yola dönüş yapan şofördür.
    pencereyi açıp "ne sinyal vermiyorsun?" diye çıkışınca da kadın olduğunu anladığım sürücünün, bir de utanmadan üste çıkma çabasında olması sinirlerimi gün içinde gerim gerim germişti.
    bunların daha da kötüsü sinyal vermeyip bir de telefonla konuşurken dönüş yapanlarıdır ki bütün okkalı küfürler kifayetsiz kalıyor.
  • insanlar nasıl katil olur sorusunun cevabıdır bu sürücüler.

hergün trafikte onlarcasıyla karşılıyorum, bunların 2 tane daha versiyonu var biri en sağ şeritten gelip sola dönmeye çalışanlar, diğeri de sinyali zamanında kullanamayanlar, sağa sinyal veriyor ama hangi sokağa döneceğine karar veremiyor, sağa yanaşıyor yavaşlıyor sonra vazgeçiyor önünüze kırıp devam ediyor, bir sonraki sokak dönüşünde yine aynısını yapıyor.

ve dikkat ediyorum bunu yapanların çoğunda üst sınır araçlar var, yolu babalarının malı zannediyorlar sanırım. birgün bir tanesini motorun içine sokacağım.
  • siteden çıkıyorum, yola gireceğim, soldan bir taksi yaklaşıyor. geçsin de öyle çıkayım dedim. herifoğlu çat diye bizim siteye döndü. haliyle bende sinir kat sayısı tavan yaptı. açtım camı kardeşim sinyal versene, seni bekliyoruz burda diye çıkıştım. eleman gayet sakin, abi her döndüğümüz yere sinyal versek, bu kol elimizde kalır dedi. o kol sana girsin'i içimden söyleyerek yoluma devam ettim.

sinyal vermeyen tüm sürücülere o kolun girmesi dileklerimle...
  • kendisi için şiir yazdım:

trafik bir muammaydı unutma
    sinyal lambasını sanma sebepsiz
    herkes yine sapar sollardı amma
    kim n’apacak bilemezdin şerefsiz!
  • göttür ve bunu her yapan benden sağlam bir küfürü kesin yer. ananızı, bacınızı seviyorsanız yapmayın ulan şunu.
  • hem otomobil, hem motosiklet kullanan şahsımca özellikle motosikletler için nasıl bir tehlike ve ölüm riski taşıdıklarının farkında değiller. sinyal vermeden şerit değiştiren ve dönüş yapan tüm sürücülere kullandıkları aracın dingili girsin.
  • zeka geriliği olan sürücülerdir. zaten sinyal kullan sinyal diye uyarınca, ekseriyetle aval aval bakıyorlar.
  • insan öldürmeye teşebbüs ettiği için ehliyetine el konulmalıdır.
  • tali yoldan ana yola çıkmak amacıyla yeterince mesafe olmasına rağmen ana yoldan gelen aracın hızını kesmemek için ve doğal olarak geçiş önceliği kendisinin olduğu için geçmesini bekliyorsunuzdur. araç yaklaşır ve sizin beklemekte olduğunuz tali yola sinyal vermeden döner.

söyleyeceklerim bu kadar.
  • belki dalgındır diyeceğim ama o dalgınlıkla takla atmadığına göre hödüktür.