*

şükela:  tümü | bugün
 • kendinden develope olan polaroid film çekenlere verilen ad. 5 dakikada hazır foto çekenler.
  bir işi çabuk bitiren.
 • fotoğrafçı kısmısına aşağılamak babında böyle seslendiği duyulmuştur. ayrılsak da beraberiz dizisinde dijital binali'nin teomana yaptığı gibi..
 • küçük anadolu şehirlerinde ve kasabalarda hala rastlayabileceğiniz fotoğrafçılara verilen isim.bunlar üç ayaklı* nuh nebiden kalma makineleri başında müşteri bekliyen yaşlı adamlardır.genellikle bir köşeyi mesken tutarlar.müşteri geldiği zamam onu bir duvara tutturulmuş siyah bir perdenin önündeki sandalyeye oturturlar.daha sonra makinenin arkasındaki kara bir torbaya kafasını sokar ve makinenin önündeki körüğü ileri geri oynatarak netlik ayarı yapar.bundan sonra makinenin objektifindeki kapağı çıkarıp üçe kadar sayar.banyo işlemi makinenin içinde olur ve çıkan resim negatiftir,ama yaşlı amca ona arap der.bu negatifin tekrar resmini çeker ve negatifin negatifi pozitif olur ve daha ıslak olan genellikle altı adet olan resmi size teslim eder.şimdilerde pek yok bu şipşakçılar.eğer bulur ,rastlarsanız güzel bir anı olarak o siyah perdenin önüne siz de bir oturun derim.
 • senelerdir ne zaman tunalida olsam kosarak gelen kainatin en guzel kizlari oglanlari diye bagiran,ve hatta bodrumda barlar sokaginda bile kabus gibi karsima çikan,beni aglarken bile gormus olan guleryuzlu,ama yapiskan fotografci
 • her hafta sipsak sevgili degistiren (bkz: foto serkan)
 • (bkz: şip şak)
 • ankara'da bulunan meşhur, "şip-şak" diye ortalıkta dolanan amca. en beklemediğiniz anlarda karşınıza çıkar. gece bar çıkışından bilkent mayfest'e, bodrum barlar caddesi'nden uludağ grand yazıcı önüne her yerde görebilirsiniz amcayı. gördüğü kızlara "kainatın en güzel kızı" erkeklere de "kainatın en yakışıklı genci" sıfat tamlamalarını uygun görür. fazlası adama sinir krizi geçirttirebilir. örnek hikaye:

  iki sene önce atlamışız ankara'dan istanbul'a beşiktaş maçına gitmişiz, maça daha iki saat var, sıradayız içeriye gireceğiz. uzaklardan "şip şak! şip şak!" sesleri duydum. "yok artık burada olamaz hayal görme" diye kendimi avuturken karşımda tombul yanaklı amca belirdi:

  -şip şak! şip şak! en büyük takımın en büyük taraftarları foto isterler mi? şip şak!
  +hhrrrmmfffşşş *
 • turizm jargonunda 1-2 saatligine bir kadinla gecirmek icin oda tutan kisilere verilen isim.
 • üsküdar'da kız kulesi manzaralı büfelerde otururken çok rastlanır.
 • cinsel ilişkiyi aceleye ve hatta zaman zaman oldu bittiye getiren fahişe tayfası da bu isimle anılır. böyleleri kısa vadede karlı olduğunu zannetse de uzun vadede her daim zararlıdır. müşteri portföyü yavaş yavaş ağır abazalara kayan şipşakçılar, olur da başlarına bir musibet gelmezse bir süre sonra kendiliğinden piyasadan silinip giderler.