şükela:  tümü | bugün
 • outkast'in big boi'unun 2010 tarihli solo debut albümü. kritikler albümün çok iyi olduğunu ve tertemiz bir iş çıkardığını yazıyorlar big boi'un ki elemanın yetenekli olduğunu zaten senelerdir biliriz. eh çok da ağır rap yapmamışsa, hafif de melodik girmişse bize de dinleyip test etmek düşer.
 • 2010 müzik açısından çok güzel bir seneydi - belki de müzikle ilk kez bu sene böyle çok ilgilendiğim için bana öyle geldi, bilemiyorum, ama mesela 2008'de çıkmış olsaydı senenin albümü olacak birçok albüm çıktı bu sene; "sir lucious left foot: the son of chico dusty" de bunlardan birisi, hatta kanye'nin şaheseri çıkmadan önce benim için tarihin en iyi hip-hop albümüydü aynı zamanda (tabii ki "senenin albümü", "tarihin en iyi bilmemne albümü" gibi şeyler söylemek çok kolay ve çok "ucuz", ama ifade ettikleri hiçbir şey bulunmadığını da söyleyemeyiz - aynılarını başka albümler için de rahatlıkla söyleyebileceksek bile).

  big boi üç sene kayıt için uğraşmış, uğraştığına da değmiş, george clinton'ın, gucci mane'in üstünde durulması gereken katılımlarıyla, "general patton"ın militarist üflemelileriyle, "tangerine"in omuz-oynatan nakaratlarıyla, "shine blockas"ın ya da "shutterbugg"ın hip-hopa özgü kusursuzluklarıyla mükemmel bir albüm yaratmış. şimdi top andre 3000'de ve (andre'nin sözlerinden hareketle) ikilinin solo albümlerden sonra yapımına başlayacakları yeni outkast albümünde (umut, umut).

  1. "feel me (intro)" 1:28
  2. "daddy fat sax" 2:36
  3. "turns me on" (feat. sleepy brown & joi) 3:29
  4. "follow us" (feat. vonnegutt) 3:35
  5. "shutterbugg" (feat. cutty) 3:35
  6. "general patton" (feat. big rube) 3:12
  7. "tangerine" (feat. t.i. & khujo goodie) 4:14
  8. "you ain't no dj" (feat. yelawolf) 5:31
  9. "hustle blood" (feat. jamie foxx) 4:00
  10. "be still" (feat. janelle monáe) 5:10
  11. "fo yo sorrows" (feat. george clinton, too short & sam chris) 3:42
  12. "night night" (feat. b.o.b & joi) 3:45
  13. "shine blockas" (feat. gucci mane) 3:45
  14. "the train, pt. 2 (sir lucious left foot saves the day)" (feat. sam chris) 5:20
  15. "back up plan" 3:43
 • kesinlikle son yılların en iyi albümlerinden biri. kötü şarkı yok sanırım. hepsi güzel, hepsi orijinal parçalar, rap budur, müzik budur. eminem'in, kanye'nin, kid cudi'nin, b.o.b.'nin albümler çıkardığı 2010 senesinde pek göze çarpmamış olması normal ama cidden hakettiği üne kavuşamamış.
hesabın var mı? giriş yap