şükela:  tümü | bugün
 • hoş gelmiş yeni yazar.
 • yeni bir yazarımız, samimi ve dolaysız yazıyor. hoşgelmiş.
 • 1- anglosakson ve kelt efsanelerinde adı geçen bir karakter. tristan ismiyle bilinen karakterin kral arthur efsanesindeki adı.

  sir tristram olarak da bilinir. tristan ve isolde efsanesinde, amcası olan cornwall kralı mark'ın, irlanda kralının kızı isolde ile barış amaçlı olarak yapacağı evlilik için, gemi yoluyla gelini almaya, irlanda'ya gider. isolde ise istemediği kralla evlenecek olmanın üzüntüsüyle cornwall gemisine, çeyiziyle beraber biner. isolde'un üzüntüsüne dayanamayan dadısı, isolde için bir aşk iksiri hazırlar. böylece kocasıyla birbirlerine aşık olabileceklerdir. lakin, gemideyken iksiri yanlışlıkla tristan içer. böylece birbirlerine deli gibi aşık olurlar. olaylar gelişir. daha sonraları kral arthur efsanesine bağlanmıştır. sir tristan, yuvarlak masa şövalyeleri'nden biridir. kral arthur'un en güvendiği şövalyelerindendir. son derece iyi ok atar ve çok cesurdur.

  2- sonunda yazarlığı onaylanmış ekşi sözlük yazarı.

  dokuz yıl öncesinde, yirmili yaşlarının başındayken mail kutusuna gelen e-postayla havalara uçan, yine dokuz ay sonrasında nedenini bilmediği bir şekilde çaylaklığa düşürülen, yazarlık umudu kalmamışken aynı maili tekrar görüp, eskisi gibi sevinememiş ekşi sözlük yazarı.

  okur olmaya alışmıştı kendisi. eskiden gördüğü başlıklar için, "ulan ne yazardım buraya he!" diye iç geçirip, yazarlığı onaylandıktan sonra bile girip, yazamayacakmış gibi hisseden yazardır da aynı zamanda.

  edit: sözlük celebrity'leri olan tristan ve isolde nickli yazarlara da selam olsun.
 • orman ortasında ateş başında korku hikayelerinin anlatıldığı ürpertili atmosferlere çağrılası badimdir. blog mecralarında aynı yolun yolcusuyuzdur.**
 • kendisine kitap okumaya başlamasını tavsiye ettiğim yazıcı.