şükela:  tümü | bugün
  • national geographic' in insanlığın geleceği üzerine üretip yayınladığı bir belgesel. will smith sunuyor, enteresan noktaları ve senaryoları hesaplamışlar. insanlığın geleceğini garanti altına almak için yapılması gerekenler, uzayda insan vücudunun olası evrimsel değişimleri, mars'ın alternatif yuvamız olabileceği senaryolar tartışılıyor.

    (bkz: one strange rock)
  • meksika'dan fas'a birbirinden çok farklı 45 ülkede çekilen ve büyüleyici güzellikte sahneler içeren belgesel dizisidir. tamamen basit örneklemelerle dünyamızın oluşumu tasvir edilmekte ve dünya üzerinde yaşamın devamlılığını sağlayan gizemli tesadüfleri hikayeleştirilmiş bir dille aktarıyor. benim için bu belgeseli diğerlerinden ayıran özellik yönetmen koltuğunda darren aronofskynin oturması. *
    national geographic'de her pazar saat 20.00de yayınlanmaktadır.
  • yönetmenin darren aronofsky olduğunu öğrenmemle merak ettiğim belgelsel. bilmeyenler için kendisi bir vegandır, vegan mesaj serpiştirmeyi sever, noah filminde de vegan öğelere yer vermişti, hatta bu yüzden film suudi arabistan'da yasaklanmıştı. bakalım, bu nasıl bir şey, uzun bir seri ama izlicem. yeri gelmişken, james cameron'un, henüz gösterime girmemiş vegan belgeselinin de reklamını yapalım. (bkz: #73758801) cameron, bu abi, netflix'teki vegan belgeseller, natalie portman falan derken, veganlığın bu kadar hızlı yayılmasından nasıl mutluluk duyduğumu anlatamam. (bkz: güzel günler göreceğiz çocuklar)
  • bilimin keşif ettiği bilgileri bizlere aktaran belgesel serisi. bence gayet başarılı. sunum ve görseller harika.