şükela:  tümü | bugün
  • gerçekleşme şansı yüz milyarda bir bile olmayan tesadüflerdir. ilginç tesadüfler başlığına bakmadım bile benim örneklerim sıra dışı tesadüflere giriyor.
    yıllar önce telefon kulübeleri varken bu telefonlar aranabiliyordu da. izmir torbalıdan hayatımda ilk defa bodruma gitmiştim. yolda yürürken kulübedeki telefon çalıyordu. açtım. patronum. tekel bayileri vardı. alo dedim. birader sana zahmet orada tekel bayi olacak onu telefona çağırır mısın dedi.adını soyadını söyledi gidip haber vermem için. torbalıdan tekel bayi irfan görüşecek dememi istedi.patronumdu.halen dünyada böyle bir örnek daha olmuş mudur merak içindeyim.

diğer örneğim de yine yıllar önce bir kız gördüm o kadar güzeldi ki. yol boyunca hep onu düşündüm. fransızca öğretmeni idi.kızı görme sürem 5 dakika. mesleğini de öyle duydum sadece konuşmalardan. trt de yeni başlamışım iki arkadaş üsküdarda ev tutmuş oturuyoruz.arkadaşım da birkaç gündür ben gideceğim ama sana ev arkadaşı olarak kuzenimi getireceğim seni yüz üstü bırakmıyorum bak masraflarını paylaşacak insan getiriyorum deyip duruyordu. bir gün kuzenini getirdi. o fransızca öğretmeni kızdı.