şükela:  tümü | bugün
 • eskiden trt sanatçılları mekteplilerden seçilirdi, şimdiyse alaylılardan seçilir olmuş. böyle bir yarışma işte. hoş mu? değil tabi ki.
 • anıl ilter'in sunuculuk yaptığı ; nusret yılmaz, amber türkmen ve adile kurt karatepe ve ümit tokcan'ın jüri olduğu orkestra şefliğini ve müzik yönetmenliğini ömer hayri uzun’un(o da puanlama yapıyor) yaptığı bölümü seyrettiğim yarışma programı.

  trt müzik gibi bir kanalda olduğundan mıdır nedir az reklam güzel ses ve yorumlarla nadide eserleri dinleme şansı buldum.
  yarışmada eleme yok meydan okuma var. bilgisayar bir yarışmacı seçiyor o yarışmacı da bir başka yarışmacıya meydan okuyor. şarkılar ve türküler bilgisayar tarafından belirleniyor. kime oynak kimi yavaş parça geleceği şans işi.

  8+8 yada 10+10 gibi bir yarışmacı sayısı var . kaliteli, seviyeli eleme yapılmadan ilerleyecek 10 haftalık bir yarışma imiş. stüdyo seyircisini sadece alkış elemanı gibi kullanmamışlar oylamaya da katılıyor. jüri ve salon izleyici oyları birlikte yarışmacı notunu belirliyor.
  bu kadar artı özelliğine kadı kızının kusuru gibi yarışmacıların ikişer ikişer icrayı bitirdikten sonra oylanması haksızlık gibi geldi. özellikle salon oylamasında en yüksek oylar ikinci yarışmacılara çıktı. ama her şeye rağmen uzun reklamların olmadığı ağız dalaşı olmayan seviyeli bir müzik yarışması seyretmek çok hoştu.
 • puanlama şeklinin değişmesi lazım birbirine meydan okuyan iyi icracılar yüzde 50 yüzde 50 olurken zayıf icracıya meydan okuyan alıyor başını gidiyor . bu hafta konuk jürinin zekai tunca olduğu ve işitme problemi yaşadığını gördüğümüz yarışma.
 • (bkz: #51218922)
 • programda berk diye bi toraman var.
  kimin nesidir bilmiyorum ama bu adamı melihat gülses'in konuk olduğu bi programda konuk olarak gördüm ben bu yarışma başlamadan hemen önce.

  torpilli olduğu, akp'li birilerinin tosuncuğu olduğu nasıl da belli.
  amber en kötü performansında bile kolluyo bu tosuncuğu.
 • haydi...
 • birincilerinin karadeniz'den çıktığı 50.000 tl ve stajyer trt sanatçılığı ödüllü yarışma.
  thm birincisi rize'den hüseyin balcı
  tsm birincisi trabzon'dan fuat karayavuz
 • acun'un bok gibi hiç sesi olmayan boş insanları doldurduğu ve sulu zırtlak jurilerin bulunduğu ne idüğü belirsiz ses yarışmasından sonra kulaklarımın pasını silen yarışma oldu bu gece. tesadüfen denk geldim ama özellikle orkestrayı çok beğendim ve yarışmacıların da sesleri çok güzel gerçekten. uzun soluklu takip eder miyim bilmiyorum ama trt'de düzenlenen bir yarışmayı bu kadar seveceğim aklıma gelmezdi.
 • kıvırcık saçlı sunucusu salih uçan'a benziyor.
 • acun'un gizli yapımcısı veya sponsoru falan olduğunu düşündüğüm iğrenç ötesi yarışma. hani kendi reytingini artırmak veya sevmeyenlere de kendini sevdirmek için falan böyle bi işe giriştiyse, bu adama saygı duyarım arkadaş.

  ben ki acun'u sevmem, o ses türkiye'ye, yeteneksizsiniz'e arada bir bakarım falan ama yemin ediyorum o ses türkiye'yi aradım lan bunu izleyince. bu kadar mı kötü şarkı seçimleri olur, bu kadar mı acemi jürilik yapılır, bu kadar mı sıkıcı olunur lan. ohf..

  programdaki tek olumlu şey, sunucunun performansı ve metin şentürk'ün bazı esprileri, o kadar.