• hak ve hukuk kavramlarının öncelikle bireylerde özümsenmesi gerektiğini gösterir tespit.

bundan yıllar önce, yağmurlu bir günde, büyükelçilik önünde vize sırası beklerken, iki adet şirket elemanı arkamda sıraya girdiler ve benimle muhabbete başladılar. bu esnada yağmurdan korunmak için de şemsiyemden faydalandılar. şemsiyeden maksimum fayda sağlayabilmeleri için sırada yanıma yanaşmalarına da ses çıkarmadım ancak sıra bana geldiğinde bu iki adi, şerefsiz, şark kurnazı, yüzsüz tip önümden geçip girdiler. büyükelçilik de ben girdikten sonra günlük hizmet verme kapasitesini doldurduğu için sırada bekleyenleri eve gönderdi. eğer beni de içeri almasalardı, bu iki yüzsüz, adi, şerefsiz tip acaba bir parça vicdan azabı hissedecek miydi?

şimdiye kadar başıma gelen kötü olayların en kötüsü değil, hatta daha kötü anısı olanlar belki gülüp geçecek ama bu olayı hatırladıkça da o adi iki şerefsiz hıyarın işleri rast gitmesin diye beddua ediyorum. hem şemsiyemden faydalanıp, üzerine teşekkür etmek bir kenara, sırama geçmeleri nasıl bir yüzsüzlük, nasıl bir orospu çocukluğudur? büyükelçilik önünde tartışma çıkarıp vize şansımı sıfırlamamak için o gün o hareketi yuttum ama ayağınız taşlı yollardan kurtulmasın inşallah adi itler.

not: ercüment çözer, sen nasıl kral bir adamsın?
  • bir de bunların son anda lütfedermiş gibi ''geç kardeşim tamam'' diyeni vardır ki bunların katli vaciptir
  • atm sırasında bu durum çok yaşanıyor. geçen sıradaydım sıra bana geldi arkadaki amca baktım yanımda birlikte işlem yapıyoruz neredeyse amca şifremi de sen gir diyecektim de yüzüne bakınca başka yöne çevirdik bakışları.
  • güzel tespit ben de nefret ediyorum bu tiplerden.
  • işlem yapacaksınız, o sırada tc numaranız, işleme ait özel bir takım bilgiler de paylaşıyor olabilirsiniz. ama bu sığırlar için fark etmez. dibinize kadar girmişlerdir. bunları uyarmak yerine sığır değneğiyle dürtmek olmadı bir iki vurmak lazım.
  • bu konuda netim asla sıramı vermem de, asıl anayoldan tali yola bağlanırken cepler vardır. sen cebe girer ordaki sırayı beklersin. ama şerefsiz bazı sürücüler tüm sırayı geçip en öndeki aracın yanına gelirler. öndeki araçtan hemen sonra dalarlar içeri. işte asıl nefret ettiğim bu. aslında ben kaynak yapana değil de o sırayı verene kızıyorum.
  • ağır çomarlık belirtisidir.
    bunun daha beteri sıranın dışında biryerde durup sonra da sıra bende diye ortama müdahil olan sığır çeşididir.
    zor gelir buna sırada durmak illa birkaç metre uzakta duracak.
    bu gibi tipler yüzünden basit bir sıraya girme ve işini görme olayı her an bir sinir harbine dönüşebilir.
  • birazdan önünüze geçme girişimiyle devam eder.
  • kan basıncını kılcal ve atarmalara ani bir şekilde yükselterek sinirlenmemize neden olan hareket, bir taraftan malum kişiyi engellemeye çalışmak, bir taraftan sıranın bize gelip gelmediğini kolaçan etmek zordur efenim.
hesabın var mı? giriş yap