• (bkz: türkiye'de sıradan bir gün)
    (bkz: mülakat demek haksızlık demek)
    yasal yönden yapılacak bir şey yok.
  • üniversitelerin tamamına yakınında yaşanan olaylardan sadece birisidir.

sonra ülkede neden beyin göçü oluyor tartışıyoruz. tartışmaya gerek yoktur.

bir gencin emeğini ve hayallerini çalan her kim var ise, yaşanan o çaresizlik duygusunu yaşamadan ölmemesini diliyorum.
  • cidden göz göre göre torpilden adam kayırmaktan haksızlık yapmaktan utanmıyorsunuz.
  • hak aramak için basvurulacak mail adresi dahi çok manidar. hukuk yok gov te re. merd-i kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş.
  • bu ülke bu yüzden batacak .
  • şöyle bir listeye göz atıp acaba puan farkı az mı, hepsi çok başarılı öğrenciler de aynı puan dilimine mi sıkıştılar falan diye iyi niyetli bir göz gezdireyim dedim ama 30 puan falan fark var arada yazık!
  • bir çaylak arkadaşımın veryansını ülkedeki adaletsizliklere karşı.çok haklı .

dün mülakat puanları ile sıralamalarımız belli oldu .. bizim bölümden bu atamada 30 kişi alınacak ve ben bu 30 kişinin içinde 16. sıradaydım.. dün sonucuma bakmak için sisteme girdim ve puanım beklediğim gibiydi .. bir sıkıntı yok ..ama sıralamama bakınca şok oldum.. 16 olan sıram 32 'ye gerilemişti..neymiş işte formasyon alan mühendisler girmiş araya falan filan .. ya ben öğretmenim ya .. sen bana öncelik vermelisin .. sonradan formasyon alıp sözde öğretmen olan mühendise değil .. ben senelerdir öğretmen olabilmek için uğraşıyorum ve bunun için elimden geleni yaptım ,hakettim... ben başka bir bölüm okuyup sonradan işsiz kalmayayım ve formasyon alayım da atanayım diye değil ben öğretmen olmayı çok istediğim için hedefimi daha lisede okurken koydum ve eğitim fakültesini bitirdim ..bu öncelik benim hakkım olmalıydı
    .. yazık günah değil mi ya ? hakkımı yediniz benim ... benim gözlerim ders çalışmaktan kör oldu ,psikolojim bozuldu .. reva mı bu ? allah 'a havale ediyorum sizi .
  • bu tip olayları denetleyecek mercii yok mu türkiye'de? nasıl bu kadar utanmaz olabilirler aklım almıyor. neye göre 40 puan verdin mülakatında bu çocuğa? eve gidince nasıl vicdanın rahat bir şekilde koyuyorsun kafanı yastığa, nasıl çocuklarının başını rahatça okşuyorsun? nasıl bir düzen ulan bu? senelerce çalış, çabala bir orospu çocuğunun oğlu sırf haketmediği bir yere girsin diye harcasınlar seni. adalet nerede? parası olmayanın hakkı, hukuku yok mu? birde alıştık yazmışsınız; utanın, utanalım. bu insanları o obur piçlerin sofrasına meze ettiğimiz için, haksızlığa alıştığımız; biz yapılmıyor nede olsa diye göz yumduğumuz için utanalım. utanalım.
  • mail hesabı ironik olmuş. (bkz: hukuk yok gov tr).
  • şaşırdım mı ? hayır. devamı gelecek mi ? evet.
hesabın var mı? giriş yap