• humusun üzerine rendelenmiş kaşar döküp fırına atan , acaip acaip kombinasyonları instagramda paylaşan sözde kebapçı . eminim bir çoğu menüsünde bile yoktur.

bu yorumun daha masumunu ve eğlencelisini instagram hesabindan çat diye silmek kolay... yiyorsa buradanda silersin *
  • bugün ankara tepe prime şubesine ikinci kez gittiğimiz mekan.

ancak şöyle bir olayla karşılaştık. yemek siparişlerimizi verdikten sonra masaya gelen ciğköfteyi biz ikram sanarak yedik doğal olarak. 10 dakika sonra gelen garson çiğköfte sizin değildi yediniz mi diyerek garip bir soru sordu. biz de ikram olduğunu düşünerek yediğimizi soyledik. bizi şaşırtan kısmı ise bunun adisyonumuza eklenmiş olması oldu. fiyati sorun değil ödemesi de sorun değil fakat böyle bir mekana yakışmayan bir hareket oldu bir daha gidilmeyecek mekanlar listesine ekledik.
  • yemek yapmayı bilmeyen bir kebapçı.

eksileri:

- yemekler tereyağ, sarımsak ve salçalı sos konduğunda lezzet olarak tamamlanan şeyler değil. bunu anlamaları gerek.
    - beyti kebap ince bir lavaşa sarılır, kalın bir pideye değil. bunu öğrenmeleri gerek.
    - eğer bir kebapçı olduğunu iddia ediyorsan ortaya standart olarak koyduğun mezelerin olur. fazlasını isteyenden parasını alırsın. bu işi tamamen parasını veren alıra dökmek bir yaklaşım değil, kurnazlık.
    - üzerine yoğurt dökeceğin bir kebabın içine kaşar koymazsın. bu inovasyon değil düpedüz popüler kültür saçması bir yaklaşım.

artıları:

- yerleri gerçekten temiz.
    - fındık lahmacun ve içli köfte gibi ara sıcaklar gayet lezzetli.

özetle, vereceğiniz paraya değmeyecek bir yemek deneyimi. tam bir sosyal medya balonu.
  • bir videosunda denk geldim eti alıyor 3-5 çeşit malzeme ile marine ediyor mangala atıyor pişiriyor tam oooo et güzelmiş derken patlıcan közlüyor oo etin yanında gider diyorsun patlıcanı tavaya yolluyor üstüne 250 gram tereyağ basıyor e artık servis yapıcak herhalde diyorsun bu etleri ve patlıcanı bir lavaş hamuruna sarıyor fırına veriyor dürüm olarak yedircek herhalde diyorsun çıkartıyor dilimliyor üstüne yarım kilo tereyağı döküyor yoğurtun yanında falan servis ediyor.

bence bu adamlar nasıl şov yaparız dikkat çekeriz diye contaları yakmışlar. yahu güzel kardeşim kebap böyle bir yemek değil etine ustalığana güveniyorsan pişirirsin kebabını çekersin tabağa ustalık orda belli olur üzerine içine yarım kilo tereyağı pulbiber bastıktan sonra beni de yersin !

asla gitmeyeceğim fiyatlarınında kazık olduğunu duyduğum mekan
  • tüm entryi okumaya üşenen olursa son satır herşeyi özetliyor. okumak isteyenler şçin başlıyorum;

kebapçıdan fine dining restoran yapmaya çalışmışlar ama olmamış; lezzetler vasat. kuzu lokum ve köfte kuruyana kadar pişmiş, adana dolama evde yapılan yalancı mantı lezzetinde. lahmacun fena değil, çıtırlığı yerindeydi.

kebapçı desen tam olarak değil porsiyonlar küçük ve dediğim gibi vasat.

bi jazz quartet çalıyo ardından 90lar türk pop. iç mimarisi modern mi avangart mı arada kalmış bir 'şık' olma şaşaası.

saat 5’te rezervasyonsuz mu geldiniz diye garip tavır takınan yüzünü ekşiten karşılama personeli.

kısacası yeni türkiye'nin klasikleşmeye başlayan özeti gibi bi eğretilik.

herşeyi ortaya söyleyip yerken siparişe devam ederiz sıcak sıcak diye düşünmüştük. ilk partide hayal kırıklığına uğrayınca devam edemedik; yediklerimizden pek keyif alamadığımız için kalktık müslüme gittik.

kalktık müslüme gittik.
  • yaklaşık 4-5 yıldır instagramdan cızlamalı, sarımsak ezdirmeli, yağ damlatmalı videolarını ağzımın suyu aka aka takip ettiğim kebapçı.
    en sonunda emelime ulaştım ve bu yaz antalya şubesine gitmeyi başardım.
    biraz sıra bekleyerek çok şükür yer bulabildim.
    şunu söyleyebilirim ki kürdanları harika. jordan marka kürdanlar dişe tam uyum sağlayıp harika temizliyor.
    o kürdanları dişime sokabilmek için tekrar gitmek isterim sıralıya.
    kebaplar mı ? tam bir pr ve sosyal medya başarısı. mahallemizin kebapçısını tercih ederim. en azından aynı lezzete 7 kat ücret ödememiş olurum.
    cızlama sesine kandım siz kanmayın.
  • lezzet ve görüntüsü instagram videolarıyla alakasız kebaplar yapan mekan. kesinlikle aldığı parayı haketmiyor. kebaplar çok kurutulmuş ve lezzetsiz. yolumu uzatıp kaybettiğim zamana yazık oldu
  • (bkz: overrated)

düzgün yemek için sizi şöyle alalım: (bkz: 7 mehmet)
  • burayı okuyup da ankaradaki şube için fikir almaya çalışan birisi varsa, gitme dostum. mekan güzel hoş ama garsonlar berbat yemekler vasattan öte geçemiyor. nusrete git daha iyi
  • ankara şubesinde terbiyesizlikle karşılaştığım kebapçıdır. yorumlarda aslında bir çok negatif yorum okumuştum ama kişiye göre değişir diye yine de bir şans vermek istedim. mekana eşimle gittik ve hava güzel olduğu için üstü açık bölümde oturmak istedik. bu arada mekan o saatte boş sayılırdı. gösterdikleri masaya geçtiğimizde yan masada sigara içen kişilerin dumanları direk üzerimize geldiği için daha servisler bile açılmadan etrafında kimsenin olmadığı iki arka masaya geçmek istediğimizi belirttik. garsonlar nedense birazdan o tarafa da sigara içen biri gelir vs. gibi şeyler söyleyerek vazgeçirmek istediler. ısrar edince geçtik. o sırada masadan kaldırdığı iki tabağı geri yerine koyarken garsonların oflayıp pufladıklarını ve arkamızdan olumsuz bir şekilde konuştuklarını duydum. garsona masa değiştirmek istemenin nesinin garip olduğunu, henüz sipariş bile alınmadan hemen geçtiğimizi söyledim. neden arkamızdan konuştunuz dediğimde de utanmadan konuşmadık vs. dediler. kulağımla duydum neticede. o sırada sesim yükseldi ve kızdım tabi ki. yemek falan yemeden masadan kalktık ve çıkarken de şef garsona şikayet ettim. kendisi ne kadar gönlümü almaya çalıştıysa da karşılaştığım durum terbiyesizlik. daha masa bile kurulmamış yani ne var ki dumandan rahatsız olup masa değiştirmek istediysem? küçümsemek gibi lütfen algılanmasın ama sonuçta oraya bir hizmet almaya gidiyorsunuz ve bunun için ortalamanın iki katı para ödüyorsunuz. sıradan mekanlarda bile karşılaşmadığım şeyle (sesli bir şekilde arkamdan konuşulması) burada karşılaştım. şahsen bir daha gitmem ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. burası için yorumlar doğru maalesef doğru arkadaşlar. süslü ama vasat altı mekan.
hesabın var mı? giriş yap