şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanımız tarafından müjdelemiştir. türkiye'de tarım ve hayvancılıkla uğraşan bütün kardeşlerimize hayırlı olsun. kaynak
  • o bölgenin çok kaliteli etleri var reisimizin kararını sonuna kadar destekliyoruz.
  • yakın zamanda tarım bakanı et ihracatı yapacağız, dışarıdan et almayacağız. kendi kendine yeten bir ülke olacağız , emin adımlarla ilerliyoruz demişti...

yakın zaman derken yakın bir çağ falan demek istemişti herhalde...
  • lanet veganlar buna da karşılar.
  • --- spoiler ---

halkbank'ın ülke genelinde ve burada açtığı şubeler yatırım konusunda atılmış çok önemli bir adım olmuştur. dün buradan 5 bin ton et ithalatıyla ilgili imzalar atıldı. karayolu ve havayolu ulaşımıyla ilgili düzenlemeleri hayata geçireceğiz. biz şuna inanıyoruz. yol medeniyettir. bu yollar inşallah yapılacaktır. bu vesileyle belgrad-saraybosna yoluyla ilgili müjdeyi de inşallah hayata geçireceğiz.

--- spoiler ---

medeniyetin asfalt ile elde edildiğini öğrenmiş olduk.
  • tamamen duygusaldır! böyle şeyler bazen ülkeler arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılır. geliştirmek derken; örneğin oradaki bir türk şirketi (büyük ihtimalle akp'ye yakın) ya zor durumdadır, ya da bir ihaleyi almaya, banka satın almaya, banka kurmaya uğraşmaktadır. bildiğiniz gibi sırbistan her ne kadar avrupa ülkesi olsa da, ekonomik olarak çok iyi değiller ve avrupa birliği üyelikleri yok. yoksa başka ülke mi yok et ithal edecek? yani al gülüm, ver gülüm olayı.

edit: haberin içeriğini okumamıştım. tam da dediğime benzer bir şeymiş.
  • karsiliginda sirbistan turkiye'den ne aliyor ona bakmak lazim. yani ticaret acigina uretim tuketim yahut uretim ithalat dengelerinde falan bir negatif degere daha mi yol actik tatli tatli, yoksa sattigimiz etin ederinden ve uretim maliyetinden tasarruf ettik de iyi bir sey mi yaptik? hayvancilik bitti tarim bitiyor diyenlerimize de onerim lutfen son yirmi yilin istatistiklerine, kullanilabilir tarim arazilerimizin oranina, ekilen alana bakiniz. neyse. kendi kendimize celme takarken bari baska sektorlere faydamiz olsun. yani. bari.
  • bizim halaoğlu da işsiz,sırbistn'dan ithal edebileceği bir sey var mı acaba?.
  • sırplara söve söve topladılar kayıp trilyonu. sırplara ne kadar kıyak yapsalar az.