• novartisin bize ba$ka bir armagani.(bkz: tofranil)
  • tizanidin dir etken maddesi,ozellikle omur kaslarinin zedelenmesinde bel agrilarinda kullanilir..
  • kas gev$eticidir.pek tabii sersemlik , uyku yapma gibi durumlari soz konusudur.bunyeden bunyeye degi$kenlikle beraber halisunasyon da olasidir.
  • kasları gevşetmekten başka işlere yarar. sorununuz için alırsınız, uyuklarsınız. uyku hapı mı diye vermiş acaba doktor, bir sormak lazım.
  • gevşetici bir etki yapması beklenirken anksiyete yaratıp uykusuz bırakan ilaç. (bi bana mı tafran, anlamıyorum ki... herkesi uyuttun, ben cin gibiyim.)
  • adamı makarna gibi yapan ilaç
  • gevşettiği şeyi yok ederek tesir eden bir ilaç. kas filan kalmıyor etkisini gösterince. mayalı hamur gibi olup, 40'ı çıkmamış bebe gibi uyuyorsunuz.
  • ms* hastalağının da neden olduğu bazı etkileri kaldırmada ya da sadece biraz rahatlatmada kullanılan ilaçlardan biri.
  • migren tedavisinde de kullanılan ilaç.alındığı anda kısa bir süre embesilleştirebilir sonra tam tersi uykusuzluğa ve ağız kuruluğuna neden olur.
  • sevgili dişçimin randevu vermek yerine uzun süredir beni kendisiyle oyaladığı ilaç. kaslarla nasıl bir ilişkisi var bilmiyorum. sorunu halletmeyip ağrısından kurtulabildiğim için bile müteşekkir olabilirim gerçi. fakat bazen uyutmak yerine sabaha kadar uykusuz bırakabiliyor. ya da ilaç mükemmel, sorun bende.
hesabın var mı? giriş yap