• gevşettiği şeyi yok ederek tesir eden bir ilaç. kas filan kalmıyor etkisini gösterince. mayalı hamur gibi olup, 40'ı çıkmamış bebe gibi uyuyorsunuz.
  • efendi efendi alınan 2mg dozu işe yaramayınca doktor reçetesi ile yatmadan aldığım 6mg'lık dozu bana ölümün çok yakın olduğunu hatırlatmıştır. gecenin bir yarısı kaldırıp, yan etkileri ile aynı anda ishal, kusma, kalp çarpıntısı, sular seller gibi terleme, el ayak titremesi yapan, banyodaki paspasa yatma hayali kurduracak derecede adım dahi attırmayı adeta felç eden ve "acaba ölüyormuyum ?" hissi yaratabilen kas gevşeticidir. aman diyeyim aman dikkat!
  • tansiyonumu 8'e 5 değerlerine, kalp ritmimi 57'ye düşüren ilaç.

uzandığım yerden su içmek için mutfağa yöneldim. gözlerim karardı, kaslarım kontrolüm dışında deli gibi seğirmeye başladı. olduğum yerde zangır zangır titredim, düşmemek için vestiyerin kenarına tutundum. biraz kendime gelince uzanıp ayaklarımı yükseğe uzattım bekliyorum. daha iğne olmaya gitmem gerek, ben salondan mutfağa gidemiyorum..

of be doktor, bu kadar ağır yan etkiler yaratabileceğini ne diye söylemezsin ki? bugün o ilacı aldıktan sonra tek başıma mr randevusu almaya gittim, tramvaya bindim indim. yolda tek başımayken de gözüm kararabilirdi.

bu ilacı kullanacaklar gerçekten çok dikkatli olsun.

edit: saatlerdir uyuyordum baygın gibi, yürüyemiyorum uyansam da. tansiyonum 7-5'i, nabzım 57'yi gördü. tuzlu ayran içtim 3 bardak. nasıl uyarmaz doktor böyle yan etkiler için anlamıyorum.
  • kas gevşetici mi sersemletici mi anlayamadığım ilaç. narkoz gibi bir şey. iki gündür dolphin ile birlikte kullanıyorum ama kalçamdaki ağrı da henüz bir iyileşme yok. sürekli bir uyuma ve uyuşukluk hali içine girmenize neden oluyor ve fazla uyuduğunuz için baş ağrısı yapıyor.* tamam kas gevşeticiler uyku yapar ama bu başka bir şey valla.
  • kullandım, yan etki olarak denizanası gibi hissediyorum. karada değil de denizde daha iyi hareket ederim gibi geliyor şu an.
  • uyku ilacı olacakken son anda kas gevsetici olmus olan ilac. oyle boyle degil ayakta uyutuyor, kesinlikle calısırken kullanılmamalı.
  • doktorun verdiği bu ilaç yüzünden. doktor kontrolüne gidemedim. çünkü uyuya kalmışım.
  • üniversite yıllarımdan kalma uyku problemi had safhada olan şahsımın yıllardır gece 04:00'ten önce uyuyamazken, geçen hafta diş doktorumun kontrol amacıyla vermesiyle tanıştığım, yan etkisi uyku yapar dediği, ben de "bana vız gelir, eğer uyku yaparsa da harika olur hocam" deyip, kullandığım ilk gece 2 saat içinde bayıltan ilaç. bu ilaç bildiğin uyutuyor. 10 yıl sonra ilk kez uyudum resmen.
  • iki gündür kullandığım kas gevşetici.

ilk dozunu dün gece alıp yattıktan sonra sabah kalktığımda ölüyorum sandım. fakat bir şekilde kalkmak zorunda olduğum için toparlanıp yola düştüm. araba sürmek hiç bu kadar işkence olmamıştı. nasıl gidip geldiğimi bilmiyorum. tek bildiğim eve döndüğümde kendimi karanlık bir odaya kapattım ve saatlerce hiç birşey yapmadan öylece durdum uzanarak.

bugün ilacın ikinci dozunu kullandım ama dünkü o sarhoşluk halinden eser yok. maşallah diyeyim, inşallah böyle gider zira haftalardır geçmek bilmeyen boyun ve sırt ağrım şimdiden hafifledi.
  • adamı makarna gibi yapan ilaç
hesabın var mı? giriş yap