• tamamen görüntüden kaybeden lezzetli sakatat
  • tek kelimeyle rezalet , mide bulandırıcı, lastik benzeri çok kötü kokulu şey. (yiyecek diyemiyorum)
  • herkesin lezzetli dedigi ama yarrak gibi göründüğü için gözü kapalı yenmesi gereken şey.
  • sizin de aklınıza mehmet gelmiyor mu ?

tanım: tiksinerek tv 8 izlemiş mastercheff mağdurlarının akıllarında, bir isimle bağdaştırılmış olandır. ıyk.
  • senelerimi izmir ve ankara'da geçirdikten sonra adana'ya ilk kez gittiğimde bir sokak tablacısında yediğim ve oldukça başarılı bulduğum yiyecek.

ayık kafa ile yediğiniz takdirde bir taneden fazlası ağır geleceği için gecenin ilerleyen saatlerinde gömülmesi ve güzel yapan bir yerde yenmesine dikkat edilmesi gerekir. penise benzetme konusuna hak vermek gerekir ama penis olmadığını bildiğiniz için çok da sorun edilmemelidir. ayrıca koç yumurtası da bildiğiniz taşak ama pişince hiç taşağa benzemiyor. görüntü çok önemli değil anlayacağınız.
  • yorumları okuyunca midem bulandı,hiç yemedim.
    pek yeme niyetinde de değilim. umuyorum sakatat türevi ürünlerle karşılaşmam.
  • adana'da sokak tablacılarında satılanlar bir yana,

malatya'lı dostlarımızın yaptığı bulgur içli şirdanın üzerine kimyon, acı toz biber ve birkaç damla limon suyu ile tadına doyum olmaz.
  • penise benziyor diye igrenen mallari göstermis baslik. yemeyin aq. zorlami dayiyorlar agziniza!
  • 90'lı seneler.
    hayal kahvesinin hayal kahvesi olduğu seneler, haftanın bir günü bulutsuzluk özlemi bir günü okay temiz sahne alıyor.
    çömez yaşlarımız.
    cebimizde 3-5 bira bütçesi oldu mu, rock'n roll ve bira padişahları adına uğruyorduk mecbur cuma yahut cumartesi.
    hayal'in istiklal caddesine doğru çarpraz karşısındaysa kapalı bir kapının birkaç basamaklı girişinde meşhur bir şırdancı vardı.
    bunu doğu kökenli eski üniversiteden bir arkadaşımız sayesinde tattık ilk.
    sonra da müdavimi olduk.
    kazanın içinden sulu sulu sıcak sıcak çıkarılan ortası ipli bol kimyonlu şırdanlarla ağzımızın aşırı dozda alkollü pasını yıllarca ordan attık.
    sonra tüm güzel nostaljik lezzetler gibi, merdivendeki şırdancı gitti.

2-3 sene evvel de (ilginç bir şekilde) sefahathane'nin önünü mesken tutan içli köfteciyi gs lisesinin oralarda görünce eski bir ahbabımla rastlaşmış gibi mutlu oldum.
    seyyar şırdancı gidip varmıştı.
    ama hiç değilse içlici oradaydı.
    ohh be.
  • az önce bodrumun tek şırdan yapan kokoreççisinde denedim. öncesinde burdaki yorumları okuyunca baya muallakta kaldım ancak deneyince ne mide bulantısı yaşadım ne de koku hissettim. işkembe çorbası içmeyen ben lokum gibi yedim ince ince.

gayet lezzetli bir yiyecek. kimsenin sözüne aldanmayın, deneyin.
hesabın var mı? giriş yap