şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adamin tripler cok komik, sanki atomu parcaliyor dubursuz. ama tiyatral yonu kuvvetli.
  • eşo’nun gereksiz esnaf tripleri çok itici olsa da şu ana kadar istanbul’da yediğim en iyi kokoreçi yapıyor.

kokoreç’in yanında şalgamını alıp, fazla muhattap olmadan yedikten sonra bir kaç da midye dolma çakmak en ideali.

bir de şırdan var ancak hayatımda sadece bir kere ve burada yediğim için yorumlayacak tecrübeye sahip değilim. bana göre hiç bir lezzeti olmayan, overrated bir yiyecek bu.
  • netten yorumlari okuyup gecenin 2 sinde evime 5 km uzaklıktaki acibadem dört yolda bulunan dükkana gittim. şırdan bitmişti , kokoreç yedim. istanbul'da yediğim en iyi kokoreç diyebilirim.
  • şırdanı lastik gibi olan mekan. adana'da yediğim şırdan lokum gibiydi bir hevesle eşo'ya gidelim dedik ama sonuç hüsran. şırdanın ufağı makbul derler eşonun da öyleydi fakat ısırdığınız zaman sakız gibi çiğne çiğne gitmiyor bir türlü. eğer ilk defa yiyecekseniz tavsiye etmiyorum.
  • yazarların bu kokorecin neresini beğendiğini anlayamadığım kokoreççi. şırdan fena değil ama kokoreci için, midyeci ahmet'in kokorecinin daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
  • sirdan yiyecekleri uyariyorum, goodyear lastigin icine salcali pilav koyup 12 liraya satiyor sonra duymadim demeyin.
  • catal bicak isteyen musterisini dukkanindan kovacak tiynette bir adam. ben youtube videosunun yalancisiyim.

boyle mendebur bir adamin deli gibi is yapmasinin iki sebebi var:

1) suat durmus ve youtube
    2) turk insanin azarlayan esnaf fetisi

istanbullu degilim ama istanbul'a gittigimde sirdan yedigim yerler buraya bin basar. ayrica adanali arkadaslarin yorumunu bekliyorum buranin sirdaniyla ilgili.
  • adanalıların ve had bilmezliklerinin toplumumuzca popülarize edilmesinin sonuçlarından biri olan arkadaşımızdır.

istediği stilde şırdan veya kokoreç yapabilir. sonuçta adamın kendi tezgahı, ama kokoreçte domates isteyene "git menemen ye o zaman" demesi, şırdanı çatalla yemek isteyenlere "şırdan çatalla bıçakla yenmez" demesi ve türlü artislikleriyle iticiliğin örneği olmuştur kendisi.

ayrıca bunu youtube'da ve diğer mecralarda saçma sapan videolarla meşhur edenler de ayrı itici. bunun çiğköfteci versiyonu da var, sirkeci'de. şu zıplaya zıplaya çiğköfte yoğuran kıçına maraş biberi sürülmüş gibi yerinde duramayan kel.

velhasılı (bkz: stop making stupid people famous)
  • kadıköy hasanağa civarında mekanı olan, aslen ceyhanlı bir abimizdir. istanbul'a her gittiğimde kendisini ziyaret ederim, son zamanlarda şırdanın zor bulunması sebebiyle fiyatı yüksektir ama güzeldir. özellikle sattığı has adana şalgamı efsanedir. şalgam+şırdan 15 lira civarı olması lazım, fiyat merak edenler için uyandırayım istedim. kokoreç güzel ama efsane diyemem.

ek olarak bazen gereksiz muhabbet uzatır ama adanalıysanız sizi içten kucaklar, tabi fiyattada kucaklıyor.