şükela:  tümü | bugün
  • belli bir süre sonra her türlü ilişkiye inancını yitirmiş kişinin "ben giderim adım kalır, dostlar beni hatırlasın" mantığıyla yaptığı evlilik..
    aynı zamanda kıçı kadayıf tutmuş kişinin, kuyruğu titretmeden ve henüz az çok cinsel aktivitesi yerindeyken giriştiği evlilik çeşidi..
    (bkz: evlilik sebepleri)
  • kanımca cinsel hayatlarını doyasıya yaşayan insanlardır. çocuk doğurmak belli başlı legal işlemlere tabi tutulması gerektiğinden (soyadı vs..) evliliği bir gereklilik olarak görmezler. bir bebişleri olsun istedikleri vakit de basarlar nikahı.
  • adama yazık .. kullanılıyor bide üstüne baba sıfatıyla karşı karşıya..
  • tek gecelik eğlence daha sonrası israf
  • sucuklu yumurta gibi birşeydir.açıklanabilecek gibi diil çok acayip
  • kesinlikle bencilliktir, çocuğa haksızlık etmektir. sadece çocuk sahibi olmak için evlenilen kişiyle muhtemelen sağlıklı bir ilişki kurulamayacaktır. bu da mutsuz aile ortamı, mutsuz çocuklar demektir.
  • hatadır. sevgisiz bir ailede en az 3 mutsuz insanı barındıracak eylemdir.

eşini çok severek evlensen, evliliğin maddi manevi tüm zorluklarını karşılamaya istekli olsan,tüm şartlar önceden istediğin gibi olsa bile evlilik yinede yürütmesi zor bir ilişkiyken bir de evliliği istemeyip sadece çocuğu istemek mutsuzluğa davetiyedir.yürütemezsek çocuk doğduktan sonra boşanırım diye düşünmekte o insanın ebeveyn olmayı hiç hak etmediğinin göstergesidir.
  • türkiye'de toplum şartları yüzünden yapılması mecbur olunan durum. diyelim iki kişi birbirini seviyor, mutlular ve çocuk yapmak istediler. evlenmeden çocuk yapılınca toplumun nasıl baktığı malum. hiçbir şeye mecbur değilim evlenmeden de çocuk yaparım diyen varsa ya başka bir çevrede yaşıyordur yada toplumdan kendini soyutlamıştır. cem yılmaz'ın bile sevgilisi hamile kalınca evlendiğini hatırlatmakta fayda var.
  • eksik hamledir, zira takdir edersiniz ki çocuk sahibi olmak için ayrıca partnerin ağzından öpmek gerekir.
  • mantik evliligi