şükela:  tümü | bugün
  • atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği sözde gençlik.. günlük konuşmaları hep şöyledir:

-abi dövmen güzelmiş ya ben de yaptırcam
    - dünkü maçta hakemin 76. dakikas....
    - offf hatuna bak ne sikilir
    -aaabi migrostan alalım yaa biralarıı
    - ya bu grup şahane çalıyo yeaa baksana

şimdi bu gençlik mi kurtaracak ülkeyi amk?
    adam mı sikiyorsunuz?
  • 20li yaşlarını 70 yaşındaki bir adamın düşünceleriyle geçiren tiplere dert olan gençtir. ülkeyi kurtarmak ne amk? bu kadar içi boş, hiçbir karşılığı olmayan düşünce yoktur.

başkalarıyla ilgilenmeyip sadece kendi hayatının tadını çıkarmaya çalışan ve kimseye zararı olmayan gençtir bu. zaman zaman eğlenceli bir insan da olabilir. keşke 20 li yaşlarımı sadece bunlarla geçirseydim.

bu gence söylenecek tek şey: doğru yoldasın kardeşim, sadece kendi zevklerinle gününü gün etmeye bak. insanlar ne yaparsan yap seni eleştirecekler zaten. çünkü kendi hayatı olmayanlar başkalarının hayatlarıyla ilgilenirler. sen kendi zevklerine yenilerini de eklemeye ve bu şekilde çoğalmaya bak.

öpt kib byes
  • kayıp gencliktir.

bir baltayla sap olamayacaklardir. ne kendilerine hayri vardır ne de millete.

böyle bir gençlik önce ailelerin sonra öğretmenlerin eseridir.

bilinçsiz aile ve öğretmenler, eserinizle gurur duyun.
  • bira migros'ta daha mı ucuz lan?
  • önceki binlerce jenerasyonun kendisine bıraktığı şey neymiş: hala kurtarılmayı bekleyen bir ülke.

hassiktir oradan. kendiniz çok maht olsaydınız ülke bu halde olmazdı.
  • benim bu diyecekler olanlar gelmeden hemen yazalım. maalesef, üzülerek belirtiyorum; evet bu ben değilim lan. böyle biri olmak için çaba sarf edenleri görünce, ister istemez bir gülme gelmiyor değil.
  • ekonomiyi birileri sikmese de aç kalmayı düşünmeyip bunları konuşsak hep.
  • kurtarılmış ülkeyi bok edip tekrar kurtarılacak duruma sokan gençler varken en iyisini yapan gençtir.
  • aklı olmadan fikri olan gençler düşünülünce çok bile konuşmuş diyeceğim genç.

yaşlılar hep "ne olacak bu memleketin hali" konusunu konuşuyorlardı. 40 kere söylediler oldu. dünyanın en kötü ülkelerinden biri yaptılar ülkeyi.
  • cok yonlu bir arkadasimizdir, futbol ve seksle sinirli kalmamistir.