• işyerinde aralık bir kapıyı tutup açarak geçmek varken sırf arkadan biri geliyor diye o aradan süzülerek geçmek, arkadakinin suratına kapı kapanmasına neden olmak.

nasıl nefret ettiysem işyerinden 5 senede, eskiden herkese kapı tutardım. hoş kimse de teşekkür etmez bodoslama geçerdi suratıma bakmadan, tipimde işyerine kapı tutmak amacıyla alınmış eleman tipi mi vardır nedir. artık tutmuyorum şimdi benim arkamdan gelenler düşünsün.
  • gıcık olunan karşı dairenin çıkardığı çöpü eve almak. kapıcı çöpleri alıp gittikten sonra çöpü karşı dairenin önüne geri koymak. karşı daire sahibine "ulan neden benim çöpümü almadı bu kapıcı" dedirtmek.
  • çocukken mahallede görkem diye ufak tefek bi eleman vardı. mahalle maçına, mahalle abileri görkem'i almazlardı. görkem de top oynanan boş arsada rakip kalenin 20 metre kadar gerisindeki dut ağacının dibinde oturur kimsenin dinlemediği taktikler verir maçı yorumlardı..

antalya yazının cehennemvari sıcağında bizim takımdan herhangi bir kazmator şutu çekip de topu avuta yollayınca "atan alırspor" gereği götten soluya soluya gidip topu getirmek zul gelirdi isabetsiz vuran adama..

şutu çeken eleman beyhude yere her seferinde görkem'e "abim getir topu" diye yalvarır yahut o mealde bakardı. görkem ipnesi getirmezdi tabi hemen yanı başında bi yerlere giden topu.. eleman tam söve söve topu almak üzere seyirttiğinde ise görkem kedi gibi çevik bi hareketle topun yanında bitiverir, topu bir hamlede oyun alanına geri yollar epey bi koşmuş denyo mahalle abisini çileden çıkarırdı..
  • kredi ve yurtlar kurumuna yeni gelen öğrencinin "abi ben nasıl duş alcam burda?" diye sormasına karşılık "olum git müdürlükten tas ve tabure al, ondan sonra duşunu alırsın" diyerek onu kyk müdürünün odasına göndermek. çocuk uzun bir süre konuşmadı bizimle ama müdürün o an ki yüzünü hep merak etmişimdir.
  • (bkz: seri eksi oy veren ibne)

bu elemana sormak lazım. bunda daha ne numaralar vardır kim bilir...
  • liseli yıllarda dersin ortasında sınıftan apar topar cıkan kızların arkasından '3 gün gecikmişti zaten,rahat bir nefes almıştır artık' diye yorum yapıp gülmekten yarılmak..
  • ayakkabılarını sürekli kapı önünde çıkaran karşı komşu erbabına ders vermek amacı ile ayakkabıların tek eşlerini bir poşete koyup arabada saklamak.ertesi günde o poşeti iş yerinin oradaki çöpe atmak.sonra mı?bir daha ayakkabı filan görünmedi tabi kapı önünde.mum!
  • asansöre birinin yetişmeye çalıştığı duyulduğu halde kapı kapatma düğmesine basmak.
  • ekşisözlük'te dine hakarete 1.5 yıl hapis istemiyle dava açmak.
  • geçici olarak sol ayağımın üzerine basamam dolayısı ile değnekle bindiğim metroda oturan liselilere mahçupça bakıp sonra kafamı eğiyorum. hemen civardaki teyzeler yaka paça savuruyorlar liselileri, zaten sakalda saldım elimde de asam var sauron çöktüm liselilerin üstüne. hatta şu an çıkış saatlerini bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap