şükela:  tümü | bugün
  • yanlış yapan insandır. az önce kokoreç yedim lan, birazdan buraya sırf saat geç diye yemek yemeyen insanlar gelip benim gibilerini örnek vererek çökertme yapacaklar diye korkuyorum.
  • sabahlayacaksa elinden başka türlüsü gelmeyen insana saygı duymak zorunda olan insandır. geç yemenin bütün zararlarının temelinde yedikten sonra uyumak ya da uykuya devam etmek yatar, eğer sabah dokuza kadar oturulacaksa gece 1-2 gibi çok yağlı olmayan protein yönünden zengin gıdalar yenmesi bünyede bir sıkıntı yaratmaz (ben değil tecrübelerim söylüyor, yılların gamlı baykuşu var burada). tek aşırı yağlı şeyler o saatlerde dinlenmeye çekilmiş sindirim sistemine küfür gibi geldiği için sıkıntı yaratabiliyor.
  • helal olsun o insana. şahsen ben acıkırsam zaman mefhumu önemini yitiriyor. yaşasın yemek yemek!
  • hiç acımam yerim diyenlerin sonu reflü & mide rahatsızlıkları; denedim %100 çalışıyor

uyumadan en az 2 saat önce bir şeyler yemek lazım

tabi yemeği yiyip uyumak için 2-3 saat beklemek, derken yine acıkmak kısır döngüsü bazen sabahlamaya sebep olabiliyor

aferin yemeyenlere

imla