şükela:  tümü | bugün
 • kendisi emekli tümgeneraldir.
 • sinoplu imiş.
 • kaçak dövüşen, zor! hiçbir soruya cevap vermeyen akp'nin ilk emekli paşa mv. adayı. halihazırda söz sende programında konuk lakin askerlik anıları hariç kayda değer hiçbir kelam etmiyor. işi zor tabii, bir tarafta yıllarını verdiği tsk diğer tarafta akp, ne şiş yansın ne kebap modunda.

  iyi güzel de, siyasete atılacaksa kişi, az biraz cesur olmalı, farklı şeyler söyleyebilmeli, yoksa koltuklar zaten doluyor bir şekilde.
 • tbmm darbe araştırma komisyonu'nun ilk toplantısında "siyasiler çok iyi yönetti de askerler durup dururken mi darbe yaptı?" diye sormuş.

  şimdi de hopluyorlar ayyy iviiiitt çok doğruuu!

  meclis cumhurbaşkanını bile seçemedi, koalisyon kurulamadı, ecevit demirel itişti durdu diyenler mi istersin,
  her gün 20-30 kişinin sokak ortasında öldürüldüğü bir dönemdi,
  halkı isyan noktasına getiren syasilerin tutumları yol açmıştır tüm darbelere vs. diyenler mi istersin..

  ne olduysa birden millet hatırlamaya başladı darbelere götüren dönem koşullarını..
 • milletin manevi degerlerine saygili asker yetistirilmesi gerektigini an itibariyle kanal 24'teki muhatabi elif cakir'a belirten emekli asker, yeni parlamenter. cakir'in peki bunlar neler, yapilmasi gerekenler sorusuna, bunlar belli ama simdi erken soylemesi dedi.
  ordu demokratiklessin, sivil kontrole girsin diye yillardir konusup yazarken, simdi de ordu akplilesmesin diye dusunmek vakti gelmis gibi. demokratik kontrol icin ugrasirken, ordunun akp cizgisi uzerinden yeni bir ideolojik cizgiye getirilme tehlikesine karsi da dikkatli olmak lazim. aksi halde yeni bir klik elinde yeni bir generaller nesli bu sefer de asiri muhafazakar sagci bir cizgiyle onumuze cikacaklar.
 • akşam gazetesi'nde kendisiyle yapılan bir röportaj yayımlanmış.

  ağzım açık okudum. hem emekli tümgeneral, hem milletvekili. yaptığı analizlerin derinliğine gel.

  esad ne zaman gider diye soruyorlar, amca "kuran'daki ayetlerle sabittir, zalimler uzun süreli olmuyor" diye yanıt veriyor. baba esad, eceliyle ölene kadar 40 sene ülkeyi yönetti. o zamandan beri de oğlu yönetiyor. acaba generalim milletvekilimin uzun süreden anladığı nedir?

  terör sorununun çözülmemesi için gösterdiği tek adres: dış güçler.
  anlayacağınız, sosyoloji, psikoloji, tarih, politika, hepsi bir kenara. kürt meselesi dediğimiz olay = dış güçler. vallahi bravo.
 • cevabını yıllar önce bir kızılderiliden almış olmasına rağmen hala espri yapabilen beyaz(ak) parti milletvekildir.

  cevap mı?
  "son ağaç kesildiğinde, son nehir kuruduğunda, son balık öldüğünde. beyaz adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak. "
 • vergisini dayak yemek için ödeyen halkın bir vekili.
 • 'dediklerinizi misli ile iade ediyorum' cümlesini kurabilecek kadar çocuksu, kralcı, bana dokunmayan bin yaşasıncı, halkın değil vekili, dinlemeye bile tahammülü olmayacak kişisi. sana kızmıyorum, seni seçenlere kızıyorum. sonuç olarak milletvekili.