şükela:  tümü | bugün
 • "şirinler alfabeyi öğreniyor", "şirinler moskova'ya gidiyor" ve "şirinler kapitalistlere karşı ülkeyi savunuyor" çalışmalarının ardından yayına sürülen eğitici-öğretici çocuk seti kitabı.
 • benzeri saçmalıkta bir önerme için:
  (bkz: temel reis boynuzluluk propagandası yapıyor)
 • şirin babanın marx sakalından da belli olan gerçek.

  herkesin yeteneği kadar ürettiği ve ihtiyacı kadar tükettiği köylerinde mutlu mesut yaşayan şirinler kimi zaman kapitalizm (gargamel) ve uşaklarının (azman) tehditlerini hissetse de, her haklı mücadeleden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir. vay anam sanki şirinler köyü değil paris komünü!
 • şirinlerin yaşam ve örgütlenme şeklinin komünizm idealiyle kimi benzerlikler göstermesinden dolayı akla gelebilecek önerme.
  mesela şirinler hakkaten de kendi kendine yeten bir topluluk olarak hem üreten hem de tüketendirler. şirinlerin üretim araçları da onları kullananlara aittir. herkesin bir görevi, toplulukta bir yeri vardır.
  ayrıca:
  "herkesin yeteneği kadar ürettiği ve ihtiyacı kadar tükettiği köylerinde mutlu mesut yaşayan şirinler kimi zaman kapitalizm (gargamel) ve uşaklarının (azman) tehditlerini hissetse de, her haklı mücadeleden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir."
  ve
  "bir bölümde gargamel ve annesi obura para olarak algılanabilecek bağımlılık yapan çukulatalar göndermiş, diğer şirinler bu çukulatardan alabilmek için bütün eşyalarını obura satmıştır. bölümün ilerleyen dakikalarında da serbest ekonominin şirinler komununu nasıl çökerttiğine şahit olunmuştur. gargamelde zaten kapitalizmle alakalı bütün kötü huylara sahiptir açgözlülük bencillik altın düşkünlüğü vs... "
  diyenler de çok doğru tespitlerde bulunmuşlardır (kanımca).
 • harika bi önermedir bu
  altından hatta smurf kelimesinin açılımının "socialist men under red father" olduğunu iddia etmeler bile çıkmıştır
 • şirinler vahşi komünizmin ne olduğunu anlatıyor, şeklinde düzeltilmesi gereken önerme...
 • komünisttir komünist olmasına da ama bir erkeğe 250 gram şirine düşmektedir orda çelişir kendiyle.
  samanyolun da mı ya da onun gibi bir kanalda bunları cemaatçi yapmaya çalışmıştı. müzigi vardır ya şirinlerinlerin ''la la la la la la la ilahe illallah'' diye degiştirmişlerdi müzigini...
 • "şirinler gelecekse onu da biz getiririz "*
  - gargamel