• sanıldığının aksine itinin kopuğunun alsancak ve karşıyaka dan çok daha düşük olduğu kesin semtdir kendileri. çok şirin olmamakla birlikte ana caddesinin haricinde genelde sessiz bir yapıya sahiptir. 20 sene içinde gezdim benden itini kopuğunu pek görmedim.

ha trilyon verseler gidip şirinyerde oturmam. ot gibidir hayatı.

yıllar sonra gelen edit: lan trilyon verseler otururum abartmışım.
  • hayatimin son 15 senesinde gün icinde iki kere icinden gectigim ama bir türlü icinde yasamadigim yer.. seviyorum ama o buca koprusunden heykele kadar olan yolu bir dere bilsek o derenin denize yani buca koprusune aktigi yerdedir sirinyer.. kizilculludur da ismi hemseri olmaktan gurur duydugum insanlardan necati cumali soyle yazmistir

hıdırellez günü, kızılçullu yolu
    beni herkes severdi çocukluğumda
    arabacı yanına oturtur
    kırbacı bana verirdi.
    ben fıtnat hanım’ın oğlu,
    zayıf bir kızı severdim
    gözlerinin içi gülerdi.
    hıdırellez güneşi,
    beraber tırmanmadık mı ağaçlara?
    siz kanatmadınız mı ellerimi
    elma çiçekleri?

izmirli pek sevmez aslinda denize komsu olmayan ilcelerini.. bucayi seven bornovayi sevmez, bornovayi seven bucayi sevmez.. öyle olunca ben bornovayi sevmeyip bucayi seven bir insana donusuyorum sanirim. işte bucanin basladigi yer de, natosuyla, hipodrumuyla, su kemeri ile, tren gari ile sirinyerdir..
  • adi gibi sirin, tasina topragina kurban oldugum semt. ayrilmak mumkun deildir. (bkz: test edip onaylamak)
  • kötünün de kötüsü trafik çilesi, allah'ın buca'da oturan izmirlilerin sabırlarını denediğinin ayan beyan kanıtı olan şirin izmirimin bir semti.
  • çocukluğumun yaz tatillerinin geçtiği izmir semti.anneannenin evinde anı dolu eşyalarla ve siyah beyaz fotoğraflarla geçen günlerin tanığıdır.
  • sınırları içerisinde öyle bir nüfus artışı yaşanıyor ki malthus görse teoremini güncellerdi. iyice cehennemden bir köşe halini aldığını gördüm son gidişimde. forbes'teki ördekleri geri getirseler, maymunu çağırsalar, ekibi toplasalar yine de kurtarmaz. tansaş'ın önünden forbes'in sonuna yürüyene kadar metrobüs'te verdiğim kavgaların iki katını vermeniz gerekiyor.

yağmur yağdığında hipodrom'un orası çok fena oluyor lan bir de. fırat mahallesi'nden şirinyer'e yürürken dizlerine kadar suya girme ihtimaliniz mevcut şiddetli yağmurların yağdığı zamanlarda. caddeden geçen arabalar ve üstünüze püskürttüğü sular da düşünüldüğünde bir denizler altında yirmi bin fersah tadı yakalamanız da olası.
  • "hah hah hah muhteşem izmirimizin bu ilçesine de bu ismi şirinleyelim hah hah hah" diye şirin baba gerizekalıca re-revisited taklidi yapmaya çalışan biri tarafından verilmiş isim.
  • sabah 6 da kalkılıp basket sahası kapışması yaşanan nadir semtlerdendir sanırsam
  • buca nın bir kısmıdır.hoş,gençliğin bolca bulunduğu bir yerdir.basketbol ve futbol sahaları ile meşhurdur.büyüdüğüm yerlerden biridir.
  • ogrencilik hayatimi gecirdigim izmirin gayet guzel semti olmakla beraber forbes caddesi tadindan yenmez...
hesabın var mı? giriş yap