şükela:  tümü | bugün soru sor
 • internetten piyasaya göre oldukça uygun fiyatlara pırlanta ve tektaş yüzük alınabilen bir mağaza.

  http://www.siriuspirlanta.com/
 • pırlanta sektörünün ilk ve en büyük e-ticaret sitelerinden birine sahip pırlanta markası. uzmanlık alanı altın üzerine pırlantalı takılar üretmek olan sirius pırlanta, 2008 yılından beri online satış yapıyor.
 • yemeksepetinden 50 tl'lik indirim çeki kazandığım dükkan. fakat fiyatlara bakınca en uygun 500 liradan başlayan takıları alacak gücüm olmadığından isteyen olursa promosyon kodunu verebilirim.
 • yaptığım araştırma sonucu nişan yüzüğü ve alyans modellerinde en çok çeşit ve makul sayılabilecek fiyatlar burada var. maalesef tek mağazaları istanbul'daymış.
 • hayır sakın kimse alışveriş yapmasın buradan
  alırken evet uygun görünüyor ve çeşit de fazla
  ama eğer bir gün takıları bozdurmak isterseniz değerinin çok altında kayıpla bozduruyor.
  normal bir kuyumcuda değer kaybı % 30-40 arasında olması gerekirken sirius pırlantada bu kayıp % 80 lerde geziyor
  4000 tl ye alınan bir ürünü 1 yıl sonra 700 tl ye alabileceklerini, üründe kullanılan taşların artık ikinci el olduğunu ve başka bir parçada kullanılamayacağını dolayısıyla da değerini kaybettiğini açıklayan bir firmadır..

  tabi henüz yazar olamadığım için bu yazdıklarımı kimsenin göremeyeceği ve kimseye bir faydamın dokunamayacağı da ayrı bir hezeyandır :(
 • adına işçilik denen maliyeti geri dönüştürülebilir bir maden sanan, pırlantalı mücevheri burma bilezikle karıştıran cahiller tarafından bok atılan pırlanta firmalarından biridir. efendim her satıcının kendi fiyat politikası olduğu gibi genel olarak pırlantalı takılar da işçilik maliyeti oransal olarak diğer mücevherata göre çok yüksektir. bu da metanın 2. el piyasasında talebinin olmaması anlamına gelir. bu nedenle evlenirken ipe ipe almanız gereken pırlantalı yüzüğe verdiğiniz parayı unutun. sıkışınca bozdururum gibi bir dünya yok.
  tipik orta doğu mantığıyla satın aldığınız her türlü malın 2. el fiyatını lütfen düşünmeyin derim. ha başıma geldi biliyorum, terk edildikten sonra tektaş yüzük elde kalınca koyuyor tabi. bence buradaki mesele satın aldığınız pırlantanın satıcısının ürününün arkasında durması.

  bu satırları yazan kişinin de 5 yıl önce aldığı tektaş yüzük bazı sebeplerden yüzünde daha doğrusu elinde patladı. geçen sene de müstakbel eşine evlenme teklif etmeden eski yüzüğü satın aldığı yere yani sirius pırlanta'ya götürdü. 1900 lira saydığım yüzüğü aynı fiyatından geri alıp yeni yüzüğün fiyatından düştüler. işlem tamamlandı. sattıkları malın arkasındalar. bence sırf bu hizmetlerinden dolayı bile fazlasıyla övgüyü hak ediyorlar.

  ezcümle cühela kuyumcu zevatının ağzıyla yok %80 yok %40 diye belli oranlarda bu kuyumculuk piyasasında geri alma durumu yok. bilginiz olsun.