şükela:  tümü | bugün
  • buz gibi gerçektir. hem de büyük çoğunluğunun katkılarıyla.

yaklaşık olarak 5 senelik gözlemim sonucu söyleyebilirim ki şirket arabaları kullanan kişiler ya sürmeye başlamadan önce ciddi maddeler kullanıyorlar ya da araba nasıl olsa benim değil, yakıt da cebimden çıkmıyor, ee bakımını da ben yaptırmıyorum diyerek aracın da trafiğin de kuralların da anasını sikmeliyim diyorlar.

ulan nasıl anne babasının mesleğini belli eden karakter fukaraları kullanıyor bu araçlardan bazıları yahu? adam otobanda maksimum hızla giderken tamponuma 5 cm kalana kadar yanaşıyor? ulan bre piç! senin amacın ne? nereye yetişiyorsun kanını siktiğimin pezevengi? makaslaya makaslaya cehennemin dibine gidersin dilerim. ananın amına kadar yolun da var. gittiğin yerde alt tarafı bir bardak çayı içeceksin fazladan. neden sıkıştırıyorsun? neden? cevap ver! neden makaslıyorsun? 121'den fazla gidilmeyeceğini bilmiyor musun fiat aegea'sını, ford focus'unu, fiesta'sını, megane'nını, 301'ini, leon'unu siktiğimiz şeref fukaraları sizi.

yok mu arkadaşlar bu şirket araçlarının, filoların şikayet edilebileceği bi kurum ya? trafiğe her daim bildiriyorum ama bi yaptırım oluyor mu bilmiyorum. filo araçları, şirket araçları trafik canavarının adeta vücut bulmuş hali. yok mu bunların filo şirketlerinin sözleşmelerinde bi yaptırım. gün içerisinde gördüğüm 10 şirket arabasından 8'i ortalığın anasını sikiyor. yemin ediyorum deli oluyorum ya.
  • istanbul hariç her şehirde 34 plaka gördüm mü aklıma gelen ilk şey. bir de bunlar kendilerini havalı sanarlar o plakadan dolayı. hiç havanız yok maalesef genşler. arabada hayat mı geçer lan? öyle iş mi olur? iş dediğin folkart tower'da denize manzarası olan bir ofise sahip olmaktır. yani havanız yok hiç. öyle trafikte artistlik yapıyorsunuz ya, alırlar anahtarınızı. *
  • hem trafiği, hem de ülke ekonomisini katlediyorlar. cari açığa katkılarını oturup hesaplayabilsek hepimizin ağzı açık kalır.
    mesela, şirket arabası kullananlar ileride kırmızı ışık yandığını bile bile gazı kökler, tam fren mesafesinde frene asılır. sonra kırmızıdan kalkarken yine gaza asılır. sadece bu hareketle;
    -yakıt tüketimini hayvan gibi arttırır = petrol ithal
    -fren balatasını ve disklerinin ömrünü oldukça azaltır = yedek parça vs. ithal
    -vites kutusunun ömrünü azaltır = yedek parça vs. hep ithal

şirketine gıcık olduğu için tüm kasislere tam gaz girip yoldaki çukurları boş geçmeyen insan var.

trafikte estirdikleri terörü zaten bilmeyen yok. nasıl bir çözüm bulunur buna bilmiyorum ama bir çözüm bulunması gerektiği de bir gerçek.
  • (bkz: up)

yadsınamaz bir gerçektir.

bu araçlarda efendi gibi kurallara uyarak araç kullanan bir kişi dahi görmedim. bir şeylere ya da kişilere olan sinirlerini arabalarından çıkarıyorlar sanki.
  • 2 üstteki entry sahibi gibi düşünüyordum (ölürlerse akıllanırlar,) ancak,
    istediğin kadar güvercin vur, diğer güvercinler yine gelip arabanın üzerine sıçmaya devam ediyor.
    1-güvercinler akıllanmıyor
    2-diğer güvercinlerin ölmesi, öteki güvercinlere ders olmuyor. ( götünü arabamın kapı koluna silenini gördüm.)

şirket arabası kullananları değil,
    şirketlere indirimli filo araç satanları, indirimli filo araç alan şirketleri, filo araçları vergiden düşürmelerine izin verenleri, daha sonra 1 yılda anası bellenmiş filo araçları ikinci el piyasasına sürenleri ne yapmalı?
  • araba beleş
    benzin beleş
    canını da beleş sanan şöforler yüzünden oluyor.
  • istanbulda pazartesi sabah ve cuma akşam trafiğinin en önemli sebebi servisler ve bu dallamalardır.