şükela:  tümü | bugün
 • evde çoluk çocuk yemek bekliyor, ev sahibi kapıya dayandı birikmiş kirayı istiyor, eklektrik-su kesildi kesilecek, bana mı güvendin de şirket kurdun amcık? kendin arabalarla geziyorsun, yediğin önünde yemediğin arkanda. başlatma şimdi uzun vadenden... diye devam eder bu dürzü.
 • memur zihniyetli tip ve karakterdir.
 • halbuki taş yemesi gerekirken hiç haddi olmadan ekmeğinin peşinde olan tiptir.
 • sanki şirket kâr ederken o kârdan pay dağıttın da şimdi adama sabret diyorsun.
 • orada bulunma sebebini ödemeyen şirkete az bile demiştir. o maaş tıkır tıkır ödenecek. senin sikko şirketin zarar görecek diye yoksulluk sınırında yaşayan adam 1 ay nasıl idare edecek düşünmeyen adamlara dava açılsa yeridir. o zaman tıpış tıpış faiziyle ödüyorlar. maaşımı vermeyen şirketin vermesini bekleyerek sabredeceğime, dava açarım, davanın sonucunu beklerken sabrederim daha iyi. en azından ikincisinde maaşımı kesin alıyorum.
 • haklı olan tiptir.

  benim ailem var zaten, çalışmamın sebebi para. ego tatmini değil, yükseleyim değil, patronum beni sevsin değil. para sadece para.

  ne patronlar var, kendi masraflarından zerre kesmiyor, karısı hala benim maaşım kadar kuaför masrafı yapıyor, çocukları en özel okullarda okuyup en şöförlü arabalara biniyor, adam kendinden zerre kesmiyor ama çalışana " eee sabredin"

  eğer patronsan kredi çekeceksin, evini arabanı satacaksın, eşten dosttan toplayacaksın ama yanındaki çalışanı mağdur etmeyeceksin. sen aç kalacaksın, o adam aç kalmayacak. budur doğrusu. yoksa çalışana sabredin demek değil.
 • kar edersek patron yesin, zarar edersek hepimiz aç kalalım.
 • kurumsallık kisvesi altında 2 saat mazeret izni bile vermeyip borç olarak yazan şirkete az bile yapmaktadır.

  hiç bizim şahsi işimiz olamaz dimi amk. bankaya, hastaneye filan gitmiyoruz. trafiğe de takılamıyoruz. bir yakınımızı karşılama ya da çocuğumuzu okula bırakma hakkımız bile yok. makinayız çünkü. sevgilimi böyle çalıştırdılar geçen hafta istifasını verdiği çok kurumsal şirkette. yeni yere başlayacak, böyle sikko uygulamalar olmamasını umuyoruz.

  şirket bu denli ruhsuzsa ben daha ruhsuzum. yemişim batağını. paramı versin tabi.

  ha misal ben de şu an çalıştığım şirketten, çok iyi anlaştığım yöneticim hariç nefret ediyorum ama, cenazem oldu lâfını yapmadılar, sınav izni aldım, başarılar dilediler, trafiğe takıldım, "olabilir tabi" dediler. "biraz rahatsızım, hastaneye gidicem ama rapor vermeyebilirler" dedim, "önemli değil siz iyi olun da dediler". irili ufaklı 28 parça mazeret izni almışım 10 ayda. hiçbiri için kesinti yapmadı ik. "2 günlüğüne yakınımın düğününe gidicem dedim", "onu yıllık izninizden" düşelim dediler. gayet makul bence. sağolsunlar.

  bunlar şimdi dese ki, "paramız yok, maaşını bir ay sektirsek olur mu?" diye; katlanırım lan, bir ay katlanırım. sonrası olmaz ama o kadarcık kredileri var bende.

  ama yukarıdaki ilk modelin allah belâsını versin. çölde su yok. batsın şerefsizler.
 • (bkz: kaizen)