şükela:  tümü | bugün
  • başlıklara niye virgül koyamıyoruz oğlum? başlıktaki sıfatların arasında virgül var gibi düşün.

    gına geldi şu tiplemeden yeminle! eve geldim, kız arkadaşım televizyonu açmış öyle arkada dönüp duruyor. erkenci kuş diye bir dizi var. sanırım yazın pörtleyen dizilerden yeni bir tanesi. şu başlığı açma sebebime gelince; demin bir genç irisi çıktı ekrana. şirketi yönetmek istemediğini söyleyip kardeşini futbolda farkla yendi ve sonra seksi esmer bedenini -nedense esmer oluyor bu şirket yöneticisi, kaslı, yetenekli erkekler- havuza bırakarak ağır çekimde saçlarını arkaya savurdu.

    ulan her yaz dizinin ismini değiştirip aynı senaryoyu piyasaya sürmeye bıkmadınız mı? bunun mantığı şu mudur: diziyi izleyen 10-18 yaş arası genç kuşağa her sene yeni bir 10 yaş jenerasyonu ekleniyor ve bu 10 yaşındaki kızımız geçen yazki konuyu bilmiyor! dolayısıyla önceki senelerden ne versen yiyecek.

    bari şu genç, yetenekli, dev bicepsli, esmer erkeğin bir kusuru olsun bir dizide de yahu! ne bileyim, çayı hüpürdetmeden içemesin, ayakkabı bağcığını bağlayamasın, alarmını 5 dk ertelesin filan. küçük kusurlar yahu!
  • bir yaz dizisi klişesi. niye eleştirildiğini anlamıyorum. bana dizi yap deseler ben de aynı formülü kullanırım. tutacağı garanti çünkü. neticede dizi sektörü babamızın hayrına dönmüyor, para getirecek bir iş olmalı. yaparsın bir aşk dizisi, bu aşk meşk konularıyla en ilgili hedef kitle kimler, okulu tatile girmiş liseli merveler. koyarsın baş role de eli yüzü düzgün ama öyle aman aman da güzel olmayan bir kız, ortalama tipi olacak, aynı zamanda sakar saf kusurları olan bi şey olacak ki merve kendisini özdeşleştirebilsin. peki bu şartlar sağlandıktan sonra, ergenlik çağındaki merve'nin hormonlarına kim hitap eder? işte bu yakışıklı, kaslı, zengin, hem doğa sporlarıyla ilgilenen hem keman çalan hem dans eden hem sekiz dil bilen gözlerinden ışın çıkaran süpermen. tuttu işte dizi, senaristi yapımcısı parayı vurdu bereket versin gözümüz yok. gözümüz yok da onlar para kazanırken olan merve'ye olmasın diye uyarımızı yapalım.

    merve, ablası. öyle bi adam dünya üzerinde yok. olsaydı da sana bakmazdı. sen sınava çalışmaya devam et.