şükela:  tümü | bugün
  • bugün denk geldiğim bir kasabın camına asılmış olan yazıdır.

--- yazı ---

1 kg sırbistan eti yerine 750 gr. yerli et al. hem kasabına, hem çiftçine sahip çık. et kasaptan alınır.

--- yazı ---

edit : kasap istanbul, sultangazi’de hizmet veriyor. sultangazi seçim sonuçları
  • bunu vatandaşa değil, hükümete söyleyeceksin arkadaşım. gidip oyunu vereceksin adama, sonra da ben 750 gr et yiyeceğim he mi! yok öyle bir şey aq. zamanında esnaf tepkisini delikanlı gibi gösterirdi, bu ne lan böyle!
  • aradığınız hükümete şuanda ulaşılamıyor. lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
  • hırsız kasaba minnet edeceğime sırp domuzu yerim daha iyi.
  • bunu yazan kasap her gün en az bir saat a haber dinleyip içinden receep tayyyip erdoğan tezahuratı yapmıyorsa ne olayım!

tanım: gereksiz bir çıkıştır zira o sırp etlerine de ulaşan yok bim' de veya a101' de. geçen pazar sabah 9 da gittim bim' e ve et namına bir şey bulamadım.
  • yerli et almanın, yerli türleri, yerli üreticiyi korumak ve geliştirmekten geçtiği düşünülürse yakın bir zamanda batma ihtimali olan kasap söylemidir.

zira dar gelirli vatandaşın geneli merdiven altı, gdo aldırmaksızın ucuz olanı alıp karnını tok tutmaya bakıyor.
  • bir ara bu esnaf aynı zaman da hem polis, hem mahallenin ahlak bekçisi falan değil miydi?
    hayırdır çok mağdur gördük sizi esnaf kardeşler!
  • yabancıya gitmeyin gelin biz sikelimin türkçesi.
    bunu diyen adamlar bir kere versen ne olur da diyorlar.