• bir sırp arkadasım ikram ettiğinde "fondip mi yapmalıyım" diye sorduğum onunda bir nevi "yerse" dediği içki. ne olduğunu bilmediğim için yememişti.
  • biraz önce açıp eriklisinden ilk tekliğimi içtiğim yüksek alkollü içki. novi sad'da hostele vardığımızda welcome drink adı altında içmiştik de önümde bir litrelik versiyonunun durmasıyla gözüm korkmadı değil.
  • budva sahillerinde güne 4 shot rakija yaparak başladığım, alıştıktan sonra pek fazla çarpmayan, %50 alkol oranının hakkını sonuna kadar veren sek içilmesi gereken, yanında fazla abur cubur karıştırılmaması gereken, ertesi gün baş ağrısı yapmayan süper ötesi bir içkidir kendileri....
  • ismi rakija oldugu icin sirp rakisi diye anilan, fakat aslinda raki ile uzaktan yakindan alakasi olmayan bi nevi brandy.

erik rakisi olarak da taninir turkler arasinda, ve sljivovica da denir.
  • tad olarak viskiyi andiran, insanin tum organlarini yakan icki. ilk ictiginizde sirplarin sizin surat ifadenize bakip gulmesi deli olmaniza sebep olabilir.
  • bana kalırsa orgazmik içeceklerden biridir. kokusu beni mest ediyor. havaalanında bir şişe kırmışlığım var aklıma geldikçe içim cız eder.
  • eve gelen misafir erkeklere ikram edilmesi adettendir.
    shot bardaklarda birer kadeh sunulur, adamlar fondip yapip suratlarini burusturmamaya gayret ederler.
    rengi sarimsidir, bazilari turuncuya calar.
    duty free gibi yerlerden alinmamalidir, oralardaki sljivovica'lar rezalettir cunku. en guzeli, iri kiyim bir sirp karisinin evde yaptigi ki$lik stoktan ikram edilendir.
  • kafayi yemis bir icecek. adettendir sirplar cenazelerinde bundan icerler. evde yaipani makbuldur ama damitilan eriki adamin agzina verebilir; dikkat etmek lazim. bu kadar sert baska hangi icki vardir bilemiyorum. gunune gore, fazlasiyla icilen bir ortamda icabinda 2 shot rakija gecici sureli bilinc kaybina ugratabilir adami. karda kista icmek lazim.
  • bu içki hediye olarak geldi, yanında da iki adet reçel var. ilgimi çekmedi, öyle duruyor.
hesabın var mı? giriş yap