• 12 eylül öncesi chp'nin önemli siyasetçilerindendir. cumhuriyet senatosu başkanlığı yapmıştır. kars'lıdır, hukukçudur. 1919-1986 yılları arasında yaşamıştır.
  • 15 nisan 1956'da cumhuriyet halk partisi'nin üsküdar ilçe kongresi'ndeki konuşmasında : "menderes bütün sözlerinin hesabını verecektir. bağımsız bir mahkeme kuracağız. ve menderes bu mahkeme huzurunda bütün iktidarının hesabını verecektir. neticeyi bu mahkeme tayin edecektir."
  • turkiye cumhuriyeti hukumetleri’nin birinde kabine uyesi olarak bulunmus sahsiyet. hukumet uyesi olarak gorev alisina iliskin bilgiler asagidadir:

s.n./kabine/gorevi/gorev baslangici/gorev bitisi/secim cevresi/partisi/gorev suresi/toplam gorev yapma suresi
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 28.hukumet/adalet bakani/15 aralik 1964/20 subat 1965/kars senatoru/chp/2 ay 5 gun/2 ay 5 gun

not: resmi degil bu verilen sureler, ben saydim ve yazdim. nasil saydim? bir yilda 12 ay var kuskusuz ve her ay (istisnasiz) 30 cekiyor.
  • akp milletvekili orhan atalay'ın dedesidir.
  • ankara bahçelievler'de rahmetli dedemin komsusuydu.
hesabın var mı? giriş yap