şükela:  tümü | bugün
 • milliyet'in haberine göre videodaki ilizyonisttir.
  video
 • (bkz: kesin ip var amına koyim)

  şaka maka videoyu izledim ergen videonun başında bir şeyle diyor tabii ki anlamıyoruz, arkada da çince midir nedir garip gurup harfler var.

  e şov da çok inanılası gelmediğinden tabii ki ne diyoruz viral reklam. yani sevmem öyle ota boka viral diyeni de başka nasıl açıklanır ki lan bu o firmanın reklamı falan mıdır acep. açıklayın lan şunu.
 • ben böyle iddialı haber başlıklarına bayılıyorum.
  kuantum fiziğinin epigenetiğin konuşulduğu dünyada illüzyonistin sırrı çözülemiyormuş. coca cola'nın formülü de bulunamıyor bunlara göre.

  göllerde ötrofikasyon yapan nano kirleticileri bile tespit edebiliyoruz ama kolanın formülünü öğrenemiyoruz.
  vizyon sığır vizyonu olunca her şey çözümsüzleşiyor elbette.

  gelelim konumuza.
  bu taiwan'lı illüzyonistimizin adı/takma adı “yif magic"

  yaptığı gösteri yeni değil daha önce criss angel tarafından yapılmış sıradan bir illüzyon gösterisi. bu gavurların "yan karakterli illüzyon" dedikleri illüzyonistler arasında saygınlığı olmayan bir şov. herkes neyin ne olduğunun farkında sadece kayıtlı videoyu izileyenler bir illüzyon yaşıyor. aynalar, çift katlı ceketler, figüranlar ayarlanıp doğru açıdan çekim yapıldığında böyle ilginç sayılabilecek görüntüler elde edilebiliyor. bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ve hepten illüzyonistlikten çıkacaksanız o zaman yine bu gavurların computer generated effect * dedikleri şaşırtıcı görüntüyü sonradan ekleme yöntemini de deneyebilirsiniz. şuradaki gibi mesela.

  he diyeceksin ki adam illüzyonist elbette bir numarası olacak. sihir yapacak hali yok.
  elbette haklısın kamilciğim lakin ben bunun saygın bir illüzyon gösterisi olmadığından dem vuruyorum zaten. olay ekipman ve figüran kullanarak şaşırtmak ise o zaman en kral illüzyonistler aksiyon filmi yönetmenleridir.

  öte yandan en başında değindiğim üzere adamdan ziyade beni gaza getiren haberin başlığı oldu.
  bu çağda sırrı çözülemeyen tek şey, herhangi bir otorite karşısında sorgulama bilinci kapanan toptan cahilleştirilmiş bir halktır.

  böylesi bir zihin felcinin sırrı kolaylıkla çözülemez.
 • adam fırın pek de bir inceliği yok...
 • sirrı olmayan bir ilizyonisttir. yani bence. adam bildigin elinden ekmek cikariyor.

  not: akpliyim.

  edit: ben aslında chpli arkadaşların akplileri gerizekalı olarak görmelerini eleştirmek istemiştim. ama galiba bazıları benim chpli olduğumu ve akplilerle dalga geçmek için böyle yazdığımı zannetmişler, yoksa bu entry bu kadar yükselmezdi.
 • sırrı süreyya önder olabilecek illüzyonisttir.
 • --- spoiler ---

  ilizyonist demisler ama adam bildigin konveksiyonel firin. baget ekmek ve kruvasan imal edebiliyo direk..

  --- spoiler ---
 • james randinin gazabına uğrayacağı günü beklemektedir.
 • kim çözememiş? niye çözememiş belli değil. insanlar internette video yayınlayan her ergeni çözmek zorunda mı? bu numarayı yapmanın iki yolu var. birincisi cgi yani bilgisayar efekti. bence bu çinlini olayı bu. ikinci ihtimal de daha başarılı bir göz yanılması. mesela şu videoyu 25. saniyeye kadar izleyin ve durdurun:

  http://www.youtube.com/watch?v=obgjf3ofeyw

  o kadar basit bir numara ama bir o kadar da başarılı. ilüzyon bir sahne sanatıdır. sokakta başarıyla uygulayabilenlere hayranım ama her gördüğünüz videoya inanılmaz numara demeyin. çıksın sahnede yapsın ki biz de bilelim bilgisayar efekti kullanıp kullanmadığını.