şükela:  tümü | bugün
  • iyi parti'nin ikinci tura kalması durumunda başkan yardımcılığı için akp ile anlaşacağına dair iddiadır.

"chp-iyi parti-saadet partisi ve demokrat parti arasında kurulan 4'lü ittifakı değerlendiren hdp ankara milletvekili sırrı süreyya önder, chp'nin iyi parti'ye umut bağlayarak hata yaptığını savundu. önder, iyi parti genel başkanı meral akşener'in cumurbaşkanı seçiminde ikinci tura kalması durumunda "başkan yardımcılığı" için akp ile anlaşacağını iddia etti.

ikinci tura adayları selahattin demirtaş'ın kalacağını ileri süren önder, 4'lü ittifakla ilgili olarak artı tv'ye değerlendirmelerde bulundu. 4'lü ittifakın hakiki bir seçenek sunamayacağını ifade eden önder, "meral akşener ve çevresi kendilerinin ikinci tura kalacağını iddia ediyorlar. eğer ikinci tura kalmazlarsa chp gibi bunlara umut bağlayanlar hüsrana uğrayacak. eğer ikinci tura kalırlarsa gidip akp ile anlaşacaklar. başkan yardımcılığı konusunda" iddiasında bulundu.

sırrı süreyya önder yeniden milletvekilli adayı olup olmayacağı konusunda ise "buna partim karar verir. sinemayla da olsa vekillikle de olsa hdp fikriyatı ile yoluma devam edeceğim" açıklamasında bulundu."

kaynak

(bkz: bi siktir git dedirten sırrı abi zırvaları)
  • bir sen eksiktin sırrı..
  • iddia ettiği gibi bir durum olursa en kral ak partili ben olurum şimdiden açık ve net söylüyorum. heriflerden kurtulamayacağımız kesinleşecek bari azıcık rahat yaşayalım üç günlük dünyada ne yapalım.

neyse efendim şaka bir yana akp politikalarından beslenen kan emici sıçmığıdır.
  • siyasi bütün öngörüleri çökmüş bir partinin dinlenebilen 2 insanından birinin saçmalaması.
  • ülke öyle bir tımarhane ki bugün kim saçmalayacak diye bekliyorsun. işin ilginç yanı; "şu da saçmalamaz" diyebileceğimiz adam yok.
  • "ikinci tura adayları selahattin demirtaşın kalacağını öne süren" cümlesinden sonra okumadım.
  • terörist sevici, akp'nin çözüm sürecinin en etkin isimlerinden biri olan, başkan adayı rte olan birinin iddiasıdır. akp gibi kendisi de çamur at izi kalsın diyerek akşener'e oy verecek chp seçmenine engel olmak istiyor.

meral akşener'in bugünkü ince açıklması: https://twitter.com/…ener/status/992356204822319104

akşener'in 24.11.2017'de yaptığı açıklama: chp'nin adayı ikinci tura kalırsa şartsız şurtsuz destekleriz haber

26/04/2018: akşener ‘ikinci tur’a baktı: diyelim ki chp’nin adayı kaldı, destekleyeceğiz haber

ayrıca akşener mhp milletvekiliyken akp'nin bakanlık teklifini reddeden ve yeni bir parti kuran bir lider. şimdi başkan yardımcılığını kabul edecek öyle mi? haber
  • bölücü iddiası.

ha memleket, ha muhalif cephe; bulduklarını bölme derdindeler. bölmeden duramıyorlar.
  • hdp'nin dümen suyuna giren sırrı süreyya'nın ahlak, ar ve namus damarlarının da bu tazyike dayanamayarak çatlaması hadisesi.

kendisini mertlik ve ahlak timsali gibi pazarlayan bir tırto'nun daha acıklı sonuna tanıklık ediyoruz.