şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
5687 entry daha
 • içerde türklüğünü bol bol tedavi ederler umarım diyeceğim de bunlar ajan. paşa gibi hücrelerde internetli, mutfaklı, dışarıdan siparişli mahkumiyette, parmağını masaya çarpsa doktor gelecek ortamda kısa bir süre yatıp, çıkınca da mandela pozları kesecekler.

  vah benim toprağın altından çıkamayacak binlerce memedime...

  not: utanmazın biri de "gezi protestolarının öne çıkan ismi demiş... kendisini aralarında görmek istemeyen insanların önünde besleme basına pozlar verip, 2 gün pr yapıp partisinden zılgıtı yiyince ortadan kayboluverdi. malum selo ve partisi gezi'de akp'yi devirmek isteyen kemalist bir kalkışma gördülerdi.

  gezi ile selo bağlantısı kazandibi ile soya sosu kadardır en fazla. ama kürtçülük ajitasyon ve dezenformasyon gerektirir.
 • insanlara yaşları kaç olursa olsun isimleriyle hitap etmeyi severim, özellikle abi, abla demekten kaçınırım, demem!

  sırrı süreyya abimdir. islamcılardan çok inancı yaşama özgürlüğünü, milliyetçilerden çok türkiye milli çıkarlarını ve en az kemalistler kadar laik ve ilerici olmayı savunmuştur. ama bunların hepsinden önemlisi sırrı süreyya insanı, yaşam hakkını savunmuştur.
  sırrı süreyya, 12 eylül öncesi ankara varoşlarında gecekondu mahallerini kuranlardandır. 12 eylül’de bu ülkenin en rezil işkence kuyularından geçendir. o zindandan çıkıp yaşam hakkı için mücadele eden, hayata küsmek yaşadıklarına sızlanmak şöyle dursun sanat üretimi içinde olandır. mücadeleyi bırakmayan, ezilen kimse onun yanında olandır, kendi işkencecisiyle yüzleşendir.

  bu ülke, barışmak istedi. 3 yıl boyunca insanlar ölmesin diye, erk sahibinin tüm samimiyetsiz tavrına rağmen o küçücük ihtimale tutunuldu. çünkü o ihtimal, ne kadar küçük olursa olsun,
  ölümden değil yaşamdan yanaysanız o ihtimalin peşinden gidersiniz. insanlar ölmesin, barış olsun diye bu ülkenin en lanet işkence odalarından, zindanlarından geçmiş olmasına rağmen toplum için üretmekten insan için çabalamaktan vazgeçmeyen, nasıl göründüğünü umursamadan barışın peşinden giden sırrı abi, bir suçlu değil ancak umut kölesidir.

  iş yerinde iki küs insanı barıştırmaya kalkışmayacak, komşusuyla darılsa yüz yüze bakıyoruz selamımız olsun diye gönül almaya gitmeyecek kadar bireyci bir kuşağın insanlarıyız. birbirine küs halkları barıştırma gayretine girmiş, bunun için tüm kimliklerini ve itibarını ortaya koymuş insanlardan, peşin hükümlerden kaçarak konuşmak zorundayız. düşünün ilk gençliğinizden itibaren tüm hayatınız toplumsal mücadele içinde nasıl olurdu ya da olabilir miydi?

  sırrı abi, herşey güzel olmayacaksa bile umut edip çabalamak bile yetiyordur eminim. sizin kuşağın yüzündeki mutluluk ve elinden geleni yapmış olma huzurundan bunu anlıyorum. kısa zamanda, herşeyin güzel olduğunu da görürüz umarım, bir an önce bu entryi okuyacak zaman ve özgürlük diliyorum. iyi olun.
 • “kardeşim, işte gene geldi yaz, yüreğin yazın mektubunu aldı mı,
  işte yaz geldi gene, kardeşim, barışı ne zaman yapacağız,
  ne zaman barışacağız önce kendi kendimizle sonra birbirimizle,
  ne zaman gidip gelecek sevgi suları aramızda, işte gene yaz geldi,
  barış buğdayını ne zaman ekeceğiz, yüreklerimiz ne zaman konuşacak,”
 • ulucanlar cezaevinde işkence gören siyasetçidir.

  aradan yıllar geçer.
  kendisine işkence yapan kişi ile yüzleştirilir.
  fakat kendisine işkence yapan kişi bırakın özür dilemeyi, tiksinerek bakmış, hatta yaptıklarından gurur duymuştur.
  cnntürk adlı kanalda kendi ağzından dinledim bunları.

  kendisi ile alakalı tutum hala devam etmekte.

  yıllardır kendisini takip ederim.
  bugüne kadar bir tek konuşmasında dahi terörü öven cümle duymadım. hep barıştan ve kardeşlikten yana konuşur.
  adaletten bahseder.
  kaliteli bir siyasetçi, kaliteli de bir insandır.

  sırrı süreyya’yı terör ile bağdaştırmak akıl işi değil.

  şiddeti ve terörü öven bir konuşması, yaptığı bir faaliyet olduğuna inanmıyorum.

  fakat bu ülkede önemli olan sizin ne yaptığınız değil üzerinize ne atıldığıdır.
 • geziyi baslatan adamdir. salak salak mala yatmayin.

  adam dozerlerin onunde tek basina dururken plaza cansulari ve berkesulari abdest suyu nescafelerini yudumluyorlardi tv onunde, ne agaclar ne park ne gezi umurlarinda degildi. cogu insan olay popilesmeye basladiktan sonra geziye katildi, bu adam ise en basindan beri oradaydi. sonradan katilanlarin cogunun amaci twitter instagram kasmakti ki su anda katilanlarin %50si yurtdisina kacmis durumda.

  adam hdpli olmasaydi gezi kahramani ilan edilirdi.
 • sahtekar ve yalancı pkk sempatizanlarının başlığında duyar kastığı pkklı vekil.

  ülke barışmak istemiş de erk sahibi samimiyetsiz davranmış. sırrı abileri ona rağmen barış için uğraşmış.

  bu alçakların sadece birkaç saldırısını yazacağım ki görün nasıl barış sever olduklarını.

  29 ekim 2014 pkk'nın diyarbakır saldırısında astsubay necdet aydoğdu eşi ile pazar alışverişi yapılırken arkasından vurularak şehit edildi.

  25 ekim 2014 yüksekova'daki silahlı saldırıda 3 askerimizi cadde ortasında şehit ettiler.

  22 temmuz 2015 şanlıurfa'da 2 polisin şehit olması daha evlerine yatak bile almamış 2 polisi evlerinde uyurken şehit ettiler.

  26 ekim 2014'te korucu nihat çaprakdireğe bağlanmış ve ağzına para sıkıştırılmış halde şerefsizlere tarafından katledildi.

  atatürk heykellerine ve türk bayraklarına yapılan saldırılar, nice şehit ve yaralı asker, bir sürü karakol saldırısı, onlarca kaçırma eylemi vs var daha.

  sırrı abileri tüm bunlar olurken apo piçinin yanına gidip geliyordu imralı'ya.

  pkk için şehit olmak hepimize nasip olsundiye konuşma yapacak kadar alçak bir adam abileri.
 • rte'nin nasıl takiyye yaptığının farkında olmayanlarla, sırrı'nın nasıl takiyye yaptığını anlamayanlar şu ülkeden siktirolup gitse de rahata ersek. lan bu adamdan yıllardır samimiyetsizlik akıyor hala sırrı abe diye arkasından giden berkecanlar ve eylemsular var. gerçek devrimcilik, gerçek solculuk bu değil gençler. türk solu şu modelleri örnek almaktan kurtulsa herşey daha güzel olacak ama anlatamıyoruz..

  tanım: göbek teşhircisi siyasetçi.
 • suserlerin hümanizm zırvalıklarını okudukça sinirlerim geriliyor
  şahıs halen insanlıktan yok bilmem neyden bahsediyor
  burda malum yığınlar gibi şehit edebiyatı yapmak istemiyorum ama insanlık
  kurşuna dizilen silahsız erlerle,aybüke öğretmenle,neşe öğretmenle,babası asker diye annesiyle beraber öldürülen el kadar bebekle,hamile karısının yanında pazarda arkasından kurşunlanan askerle öldü
  daha bunun gibi milyon tane örneğim var hepimizin hatırlayacağı
  hümanizm bi safsatadır
  illa barış olacaksa da bu yine kanla olur
  hadi diyelim dünya tersine döndü her yer çiçek böcek kuş oldu barış gelecek,o barışın içinde sırrı gibi selahattin gibi baş teröristler olamaz !
 • siyasi olarak aynı fikirde olmasam da düşüncelerini dile getirmesinden rahatsız olmadığım eski milletvekili. eğer bir insan konuşmasında ağır ithamlarda bulunmamışsa ve küfür etmemişe, düşüncelerini dile getirdiği için hapis cezası almasını istemem. onu cevaplarınızla, yaptıklarınla susturun. hatta bunları yapmıyorsanız gidin tüm medyada sansür uygulayın ama konuştuğu için hapse atmayın kardeşim.

  bu olay bugün hdp'li vekillerin başına gelir yarın chp'li vekillerin. zaten chp'nin de başına geldi. faşizm kendini yaratanları da yutana kadar büyümeye devam eder. hem bu insanlara o dönem dağa çıkmayın siyaset yapın dediniz şimdi ise o ortamda konuştukları şeyleri suç sayıyorsunuz. enteresan.
 • #84080984 entry'imde selahattin demirtaş için düsündüklerimin aynısını kendisi için de düşünüyorum.

  burda hapse girmesine sevinenler sadece düşüncelerini beğenmediği için birinin hapse girmesini onaylıyor .bunlara göre sırrı süreyya'nın haksız yere hapse girmesinin bir önemi yok .kendisi gibi düşünmüyorsa ölsün ,gebersin,
30 entry daha